Czytam

 

Na tej stronie będę się z Tobą dzielić tym, co obecnie czytam. Mam ogromną nadzieję, że będę mogła zainspirować Cię ciekawą literaturą. Zazwyczaj czytam książki z obszaru finansów, rozwoju osobistego, prowadzenia biznesu.

Grudzień 2017

MJ DeMarco „Fastlane Milionera”

Poleciła mi tę książkę zaprzyjaźniona blogerka finansowa. Zaczęłam czytać z ciekawości, a teraz czytam i coraz bardziej otwieram swój umysł na nowe metody budowania majątku, skutecznej sprzedaży i koncentrowaniu się na takich formach zarabiania, które naprawdę mają szansę na rozwój. Autor w bardzo ciekawy sposób ukazuje podział ludzi ze względu na ich poglądy na zarabianie i gospodarowanie pieniędzmi. Dzieli ich na „chodnikowców”, „slowlane” – czyli „bogać się powoli” i „fastlane” – czyli tych, którzy poznali już tajemnicę dojścia do dużych pieniędzy. Podawane są przykłady Billa Gatesa, czy Donalda Trampa. W trakcie czytania parę juz razy włączyła mi się lampka „wow – o to chodzi”. Pewnie nie raz będę się inspirować tą pozycją w moich wpisach na blogu i we własnych zasadach gospodarowania finansami. Warto sięgnąć po tę pozycję i rozszerzyć swoje dotychczasowe finansowe horyzonty. Ja czytam dalej, a potem raz jeszcze od początku 🙂

Listopad 2017

Steve Scott „Piętrzenie nawyków. 97 małych zmian, które odmienią twoje życie„.

Ciekawa pozycja dla wszystkich tych, którzy chcieliby wiele zmienić w swoich życiu, ale nie odnajdują determinacji w sobie do zmian. Steve Scott przedstawia proste strategie, które nawet najbardziej zabiegana osoba może zastosować. Co ciekawe, strategie te nie wymagają angażowania wiele czasu. Wyobraź sobie, że wprowadzasz w rozkładzie każdego dnia kilka bardzo drobnych zmian, takich jak wysłanie miłego SMS-a czy włożenie drobnych do skarbonki, i tworzysz z nich codzienny rytuał. W ten sposób możesz zmienić relacje z bliską Ci osobą albo zaoszczędzić na wakacje, a jednocześnie nie masz wrażenia, że zmieniasz zbyt wiele rzeczy naraz. W tej książce znajdziesz aż 97 propozycji drobnych nawyków, a także garść porad na temat wprowadzania ich w życie.

Październik 2017

Teraz – już po raz drugi – czytam książkę Kamili Rowińskiej „Zasługujesz na sukces”. Polecam wszystkim, którzy przygotowują się do rozpoczęcia swojej działalności lub chcą zwiększyć jej efektywność. Jest w niej wiele o sprzedaży, promocji, a nawet życiu po pracy.

Autorka wskazuje, jak ważne jest zdrowe odżywianie, sport, wsparcie rodziny. Energia wynika z harmonii życia zawodowego i osobistego. W książce znajdziesz też wywiady z osobami, które z powodzeniem prowadzą swoje biznesy w różnych branżach i różnych formach, na pewno zainspirują Cię ciekawe historie.

Wszystko napisane prostym językiem, bez zbędnego filozoficznego żargonu. Książka dla każdego. Zawiera m.in. 9 wywiadów z ludźmi sukcesu, płytę DVD oraz szereg porad jak sprzedawać, budować i zarządzać zespołem, zarządzać sobą w czasie, oraz zadbać o aspekty prawne i finansowe swojej działalności.