„4 godzinny tydzień pracy” – czy warto czytać

Z pewnością wielu z Was czytało książkę „4 godzinny tydzień pracy” autorstwa Timothy Ferrissa i szczerze mówiąc to bardzo jestem ciekawa Waszych lekcji. 

Tim Ferris „4 godzinny tydzień pracy”

Na moim Instagramie pojawił się świetny komentarz oddający ideę tej książki. Co ciekawego wyniosłeś z tej książki:

„Nie trzeba być milionerem, żeby żyć jak milioner 😉 i ogólnie pokazała mi drogę, w którą bym chciała pójść”

Dlaczego polecam Ci tę książkę?

  1. Autor chyba jest wizjonerem, bo przewidział pracę zdalną. Do tego możliwość podróżowania podczas tej pracy, ale na ten etap chyba przyjdzie nam jeszcze poczekać.
  2. Udowadnia, że ludzie nie potrzebują tylu pieniędzy co milionerzy, ale chcą prowadzić takie życie jak milionerzy. A to można robić nie mając milionów na koncie. Autor przedstawia wiele rozwiązań wykorzystujących długość geograficzną, różnice czasowe, waluty, kulturę kraju, delegowanie zadań czy produktywność jako elementy szybkiego dojścia do celu.
  3. Daje szansę na robienie rzeczy nierealnych, które wydają się później łatwiejsze od robienia rzeczy realnych.
  4. Uczy planowania realizacji marzeń  – autor przedstawia krok po kroku  jak to zrobić, przedstawia dokładny arkusz dojścia do tych celów.
  5. Wyjaśnia, na czym polega Zasada Pareto i co z niej wynika.
  6. Pokazuje różnicę miedzy produktywnością, a zajętością.
  7. Wiele razy słyszałam o niej dobre opinie. Kiedy latem czytałam książkę „Kobieta inwestuje” A. Smolińska, to powoływanie się na treść tej książki szczególnie zwróciło moją uwagę.
  8. Ta książka to z pewnością skarbnica wiedzy dla wszystkich osób chcących uwolnić się od pracy na etacie. Jednak nie tylko osoby prowadzące swój biznes znajdą w niej coś ciekawego. Autor porusza w niej dość trudne kwestie społeczne, związane z emeryturą oraz odwlekaniem jej w czasie. Decydując się na realizację tylko niektórych założeń, potencjalnie można poprawić komfort swojego życia.
  9. Manifestuje, że czas nigdy nie będzie odpowiedni. Nie czekaj na lepszy moment niż jest teraz, bo on nigdy nie nastanie.
  10. Licz swój dochód godzinowy, a nie miesięczny czy roczny. Wtedy ocenisz, jak ciężko pracujesz na godzinę i jak cenny jest Twój czas.

Bogactwo w Zupełnie Nowy Sposób

Tim Ferris ponad pięć lat poświęcił na zgłębianie sekretów Bogactwa w Zupełnie Nowy Sposób, szybko rosnącej subkultury, odrzucającej „plan życia odłożonego na później” (slave → save → retire, czyli niewolniczo pracuj → oszczędzaj → bądź emerytem) i zamiast tego zdobywającej nową walutę – czas i mobilność – w celu stworzenia luksusowego stylu życia
tu i teraz.
Bez względu na to, czy jesteś wciąż zajętym pracownikiem najemnym, czy przedsiębiorcą uwiązanym do swojej firmy, ta książka będzie dla ciebie kompasem wskazującym drogę do nowego, rewolucyjnego świata. 

Czytałeś tę książkę? Jeśli tak – dodaj w komentarzu, czego dzięki niej się nauczyłeś.

Polub, udostępnij lub zostaw swój komentarz, abym wiedziała, że moja praca nie idzie na marne.

Będzie mi bardzo miło, jeśli odwiedzisz mnie na Facebooku!

Znajdziesz mnie też na:

Instagram joanna_postupalska

LinkedIn Joanna Postupalska-Bożek

You Tube Joanna Postupalska

Możesz również zamówić na maila powiadomienia o nowych wpisach. Zapraszam – zeskroluj wyżej.