Dochody inne niż etat – czy to możliwe?

Wpis gościnny. Autor: Justyna Zembrzuska

Miałam w życiu wielkie szczęście…bo odkąd zaczęłam wizualizować sobie, jakby to fajnie było móc wstawać o której chcę, podróżować po świecie, i przy tym robić to co kocham, a jednocześnie nie martwić się o swoje dochody…to właśnie wtedy zaczęłam spotykać odpowiednich ludzi na swojej drodze.

Spotkałam ludzi, którzy wspominali o dochodach pasywnych, jak to robią, że za raz wykonaną pracę, dożywotnio czerpią korzyści finansowe, są wolni i niezależni finansowo i mają to, o czym ja od dawna marzę. Mnie samej dochód pasywny kojarzył się jedynie z emeryturą…więc zaczęłam się zastanawiać o co w ogóle chodzi i czy sama jestem w stanie taki dochód generować?

Ale zanim przejdziemy do sedna sprawy pozwól, że powiem Ci dlaczego w ogóle zaczęłam się tym interesować?

Doszłam w pewnym momencie swojego życia  do etapu, gdzie miałam wrażenie, że pracuję od rana do wieczora, jestem w ciągłym biegu, rodzinę widzę tylko na zdjęciach, nie mam siły, jestem zmęczona…a schemat życia wygląda: praca – dom … praca-dom? Jedyne co mnie napędzało to moja pasja ale czułam, że to też może nie wystarczyć.

Czas, który poświęcałam na swoją pracę, nie pozwalał mi na szybsze i łatwiejsze rozwiazywanie moich problemów…

Zastanawiałam się  jak to jest, że każdego dnia na drodze widzę nowiutkie samochody: mercedesy, lexusy, porsche itp. Jeżdżą nimi zwykli ludzie, tacy jak ja, a ja pomimo, że całkiem dobrze zarabiałam mogłam sobie tylko pomarzyć o takim luksusie…

….i w końcu doszłam do momentu, gdzie zaczęłam myśleć o tym, co jeszcze w życiu chcę osiągnąć, miałam plany, cele, marzenia…ale jaką mam możliwość ich realizacji, gdy zostanę w tym miejscu, w którym jestem i nic z tym nie zrobię?

Nie oszukujmy się …w szkole nie uczą jak zarabiać pieniądze.

I wtedy zainteresowało mnie to….

Czym jest w ogóle dochód pasywny?

Dochód pasywny to przychody, które napływają do Ciebie, nawet gdy nie pracujesz. Kiedyś wykonałeś jakieś działania i teraz zbierasz plony. Tu przykładem jest wcześniej przeze mnie wspomniana emerytura, przez 45 lat codziennie chodzimy do pracy, rząd potrąca nam część wynagrodzenia i po przejściu w stan „wypoczynku” wypłaca do końca naszych dni świadczenie pieniężne, taka jest idea emerytury. Tylko, że rząd z góry ustala ilość lat pracy, czy wiek kiedy można przejść na emeryturę. Nie mamy wpływu na zmiany i musimy wykonywać swoją pracę tak, jak nam narzucono.

Bardzo mocno zaczęłam zgłębiać temat dochodu pasywnego i dziś wiem, że jest wiele sposobów na wygenerowanie dla siebie takiego dochodu.

Poznałam co najmniej 20 sposobów, m.in. odsetki z depozytów bankowych, dywidenda z posiadanych akcji, dochody z wynajmu nieruchomości, prowadzenie własnego bloga, dochody z praw autorskich patentów, licencji, dochody z kursu online czy własnej książki, reklama na samochodzie czy własnej posesji, aplikacja na smartfony, dochody z własnych zdjęć, własny odpowiednio duży biznes z kadrą menadżerską, która zarządza firmą bez naszego czynnego udziału, zautomatyzowany biznes internetowy czy przychody ze stworzonej sieci dystrybucji w ramach marketingu sieciowego…itp.

  1. Depozyty bankowe – o tej formie chyba za wiele pisać nie muszę, jeden z najprostszych sposobów na generowanie dochodu pasywnego. Jeśli dysponujesz gotówką możesz ulokować środki w banku i czerpać zysk z odsetek pomniejszony o podatek Belki. Musisz jednak dysponować dość dużą gotówką, żeby czerpać sensowne korzyści z oprocentowania.
  2. Prowadzenie bloga – potrafisz pisać interesujące treści? Możesz się nimi dzielić poprzez bloga, opracuj swoja strategię i zacznij zarabiać, ale uzbrój się w cierpliwość. Na blogu możesz zarabiać dzięki współpracy z markami, treści sponsorowane, reklamy itp.
  3. Książka – jeśli prowadzisz bloga, publikujesz treści to możesz wiedzę wydać w postaci książki czy ebooka.
  4. Kursy online – staję się coraz bardziej popularne, co ważne nie musisz być znanym ekspertem, wystarczy że masz wiedzę, doświadczenie w jakiejś dziedzinie i możesz się tym podzielić w postaci kursu. Kurs możesz wysyłać mailem, linkiem do pdfa, do video, a możesz też utworzyć go na specjalnej platformie, gdzie dostęp chronisz hasłem.
  5. Zdjęcia – jeśli kochasz aparat, uwielbiasz robić zdjęcia, to możesz to wykorzystać i zacząć sprzedawać swoje zdjęcia na tzw. stockach. Raz zrobione zdjęcie sprzedaje się wiele razy.
  6. Marketing sieciowy – bardzo popularna metoda generowania dochodu pasywnego polegająca np. na rekomendacji produktów, których sam używasz. Rozwijając sieć firma płaci Ci wskazany procent od obrotu. Dzięki nowoczesnym technologiom ten dochód możesz generować nie wychodząc z domu.

Czy warto mieć swój dochód pasywny?

Na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć sam. Mam nadzieję, że mój artykuł pomoże Ci na to pytanie odpowiedzieć, a jednocześnie pomoże w znalezieniu dla siebie odpowiedniej metody budowania takiego dochodu i mam nadzieję, że nie jednego.


Autor: Justyna Zembrzuska

www.kobietawolnafinansowo.eu

fb.me/kobietawolnafinansowo.eu

Nazywam się Justyna Zembrzuska. Posiadam blisko 14-letnie doświadczenie w sprzedaży produktów finansowych. Prowadziłam efektywne i skuteczne zespoły sprzedażowe. Od 2 lat pracuję z wybitnymi specjalistami z zakresu sprzedaży i obsługi klienta premium oraz prowadzenia biznesu wykorzystując nowoczesne technologie. Pomagam budować dziedziczony dochód pasywny w branży network marketingu.

Kładę ogromny nacisk na rozwój osobisty, mentalny. Wierzę, że zmiana negatywnych nawyków i przekonań tj klucz do szczęśliwego życia…klucz do sukcesu. Sama przeszłam przez taki proces zmiany, zainwestowałam w nie jeden kurs, współpracowałam i nadal współpracuję ze światowej klasy mentorami. Wiem jak ważne jest to, aby czuć się dobrze i komfortowo sama ze sobą.