Share week 2018 – Oszczędzanie na przyszłość

SHARE WEEK to autorski pomysł Andrzeja Tucholskiego polecania się blogerów przez innych blogerów. Największy taki projekt w Polsce i jeden z większych na świecie. Ogłaszany co roku wczesną wiosną. Ludzie piszą swoje polecenia, wypełniają formularz a po zebraniu zgłoszeń Andrzej Tucholski publikuje podsumowanie.

Postanowiłam wziąć udział i rownież polecić blogi, które mnie inspirują, dostarczają wartościowej wiedzy i warto je polecać dalej.

Na czym polega Share week

A na czym polega sama akcja. Oto zasady, które znalazłam na blogu Andrzeja Tucholskiego.

1. Akcja trwa od 19 marca do 8 kwietnia. W tym czasie możecie publikować zgłoszenia i dodawać je do formularza.

2. Podsumowanie pojawi się po pewnym czasie od zamknięcia zgłoszeń (liczę je sam, więc potrzebuję od 2 do 4 tygodni).

3. Jeśli chcesz wziąć udział w SHARE WEEK 2018: w trakcie trwania akcji wrzuć na swojego bloga notkę, w której polecasz autorów, którzy Cię inspirują i których naprawdę lubisz. Potem link do niej wklej do komentarzy pod tym wpisem. A potem swoje polecenia wklep jeszcze raz, do formularza dostępnego pod powyższym linkiem.

4. Kryterium jest JAKOŚĆ i WAŻNOŚĆ danego twórcy w Twoim życiu (zasięgi, popularność itp. są mniej istotne; liczy się WPŁYW jaki ta osoba ma na Twoje blogowanie lub Twoje postrzeganie świata. Innymi słowy – dziel się tymi, których kochasz :D)

5. Przypominam: link do swojego materiału blogowego wrzucasz do komentarzy POD TYM WPISEM

6. Przypominam: swoje polecenia przepisujesz do FORMULARZA pod wpisem powyżej.

7. Źle uzupełnione, błędne zgłoszenia NIE BĘDĄ BRANE POD UWAGĘ. No niestety :< Literówka niweluje głos na twórcę. Przez lata poprawiałem takie rzeczy za ludzi, ale gdy mam do czynienia z 400+ osobami, które zostawiają w tabelce 5000+ danych to, fizycznie, nie daję rady. Tak więc jeśli chcesz wziąć udział w podsumowaniu SHARE WEEK to, ładnie proszę, uzupełnij formularz dokładnie. Dzięki 🙂

8. Możecie na końcu dać znać poleconym osobom, że je lubicie

9. Ale przede wszystkim należy się dobrze bawić 🙂

A oto moje typy:

https://rowinskabusinesscoaching.com

https://rowinskabusinesscoaching.com/aff/joannabo

Dla mnie absolutna inspiracja do pracy nad soba, własnymi ograniczeniami i myśleniem. Blog jest częścią dużego przedsięwzięcia prowadzonego przez coacha i trenera Kamilę Rowińską. Kamila świetnie doradza ludziom jak zwiększyć pewność siebie, osiągać własne cele ze szczegolnym uwzglednieniem słowa „własne”, odkryć swoje wartości i przestać się bać. Wszystko podane prostym językiem, trafiającym do każdego. Ja sama, dzięki Kamili, odnalazłam motywację, poukładałam wartości i priorytety, nauczyłam się szanować ograniczony CZAS.

Pieniądz jest kobietą

Świetny blog o finansach nie tylko dla kobiet. Autorka dzieli się własną wiedzą, ma doświadczenie we współpracy z dużymi markami, daje świetne porady finansowe dla zwykłych kobiet, i nie tylko kobiet.

Uwielbiam podejście autorki bloga do oszczędzania, inwestowania, zadłużania – bardzo rozsądne i proste zasady królują na blogu. Polecam każdemu do czytania.

https://jakoszczedzacpieniadze.pl

 

Autor Michał Szafrański , w lipcu 2012 roku założył blog www.jakoszczedzacpieniadze.pl , który odwiedza ponad 2 mln osób rocznie. Porzucił etat na rzecz edukacji finansowej i stał się autorytetem w dziedzinie MĄDREGO OSZCZĘDZANIA. Ten blog to swoisty poradnik uświadamiający, aby każdy był swoim własnym doradcą finansowym. Autor nie uważa, że oszczędzanie to najwazniejszy aspekt finansow osobistych, ważny jest rownież aspekt zarabiania i umiejętnego inwestowania. Według niego – i tutaj bardzo się z nim zgadzam – „bez oszczędzania i utrzymywania kosztów w ryzach trudno zgromadzić kapitał, ktory można by inwestować i pomnażać”. Dlatego oszczędzanie jest podstawowym i niezbędnym elementem strategii finansowej.

Lubię czytać jego artykuły, bo wiem, że to o czym pisze wynika z jego własnych doświadczeń, a pieniądze które zarabia są efektem jego przemyślanej strategii zarabiania i inwestowania. Jest to człowiek, którego warto obserwować i brać z niego przykład.

Dlaczego ta akcja podoba mi się?

Blogerzy piszą, dostarczają wiedzę i często robią to zupełnie za darmo. Ta akcja pozwala podziekować blogerom za ich wspaniałą pracę i dzielenie się najskrytszymi często emocjami.

Andrzej Tucholski pisze:

„Tak jak pisałem w zeszłym roku, tak i napiszę teraz: jesteśmy dziwni. Tworzymy treści za darmo, tyrając często po dziesiątki, setki godzin ponad “etat” i naszym głównym punktem ewentualnego biznesplanu zawsze jest: “tworzyć to, co lubię, najlepiej jak umiem i może, tylko może, w końcu będzie z tego coś więcej”.