Plany bloga na 2021 rok

Dziś chciałabym z Wami podzielić się tym, co planuję w zakresie blogowania w 2021 roku. A więc jakie mam plany? Całość działań odnosi się nie tylko do blogowania, ale też do mediów społecznościowych, które są przedłużeniem albo otoczką albo po prostu sposobem na promocję tego bloga. To właśnie w social mediach odbywają się dyskusje dotyczące finansów, które mogą stawać się później inspiracją do tworzonych wpisów.

Relacje

Na początek chciałabym podziękować wszystkim tym, którzy w ubiegłym roku napisali swoje wpisy gościnne dla mojego bloga albo udzielili mi wywiadów. Dziękuję też tym, którzy zaprosili mnie na różne wydarzenia tj. webinaria, wywiady i chętnie wysłuchali mojego punktu widzenia finansów osobistych. Jestem wdzięczna, że znaleźli się tacy, którzy wsparli mojego bloga fachową konsultacją, aby przygotowane wpisy były do końca zgodne z prawem, prawdą i praktyką rynkową. 

Współpraca z ludźmi jest dla mnie bardzo istotna i tak naprawdę jest największą wartością prowadzonej przeze działalności blogowej. Dzięki takim współpracom można poznać wspaniałych ludzi, można też dotrzeć do ich publiczności, ale przede wszystkim można zawiązać przyjaźnie. Niektóre osoby, które poznałam w ubiegłym roku właśnie dzięki blogowaniu, wnoszą wiele wiedzy i inspiracji w moje życie, a przecież grunt to otaczać się właściwymi osobami. Bardzo chciałabym być tak traktowana przez moich czytelników: jako inspiracja i ekspert, który pomaga rozwiązywać finansowe problemy oraz konsultant, który w miarę możliwości biegnie z pomocą.  

W roku 2021 stawiam na współpracę. Takie mam plany. Nie tylko poprzez poznawanie nowych ludzi, ale też pielęgnowanie współprac już rozpoczętych. 

Artykuły na blogu

W 2021 roku zamierzam napisać 40 artykułów na blogu, czyli średnio 3-4 miesięcznie. W 2020 roku opublikowałam 37 wpisów, więc myślę, że taki cel jest realny do realizacji.

Chciałabym też podwoić liczbę użytkowników odwiedzających miesięcznie mojego bloga. Obecnie jest to średnio 1 tysiąc osób miesięcznie, zobaczymy czy zwiększenie częstotliwości nowych wpisów spowoduje zwiększenie zainteresowania. Ambitne plany, prawda?

Jakie tematy pojawią się na blogu?

Chciałabym kontynuować cykl Inwestowanie. Kolejnym artykułem z tego cyklu będzie wpis o podstawach inwestowania w nieruchomości.

Zobacz pierwszy artykuł z cyklu Inwestowanie:

Co miesiąc polecam Wam jedną ciekawą książkę albo piszę artykuł związany z tym, co czytam. Zamierzam, póki co, kontynuować ten cykl. Coraz częściej dostaję propozycje przeczytania książek lub e-booków w celu późniejszego np. opisania recenzji na blogu. Jeśli uznam, że książka wpisuje się w tematykę bloga i może być interesująca dla moich czytelników, z pewnością pojawi się na blogu.

Będę publikować nagrania webinariów czy live-ów. Często już w 2020 roku pojawiały się wpisy z filmem/nagraniem i widzę, że taka forma przekazu jest przez Was akceptowalna. Zamierzam więc kontynuować taki sposób przekazywania wiedzy. Jest to trochę zmiana bloga na vloga, ale trzeba dopasowywać się do zmieniających się trendów. Myślę, że wielu z Was takie plany się podobają.

Zobacz ostatni artykuł z nagraniem:

W 2021 roku noszę się z zamiarem napisania artykułów o automatyzacji w finansach, audycie produktów finansowych, przekonaniach finansowych, może pojawią się afirmacje (choć do tego niektórzy podchodzą sceptycznie i waham się, czy chcielibyście poznać jak to działa). Poza tym nie zabraknie komentowania zapowiedzianych zmian w polskim systemie emerytalnym. Na pewno będzie coś o IKE i IKZE, a może i o OFE. No i oczywiście finanse osobiste i oszczędzanie.

W 2021 roku z pewnością pojawią się jakieś artykuły związane z edukacją finansową i przedsiębiorczością dzieci. Ze względu na fakt, że od czasu do czasu prowadzimy live-y na grupie, którą współtworzę z 3 innymi ekspertami, takie tematy przewijają się dość regularnie i będą nadal gościć. Jeśli chcesz być na bieżąco w tych tematach, zapraszam na naszą grupę na FB „Edukacja finansowa i przedsiębiorczość dzieci”. Zostań członkiem tej grupy, wtedy będziesz dostawać mnóstwo fajnej darmowej wiedzy. 

Plany bloga na 2021 rok
https://www.facebook.com/groups/3589469194457991/

Współpraca zewnętrzna

Tak, jak pisałam na początku, zamierzam jeszcze bardziej otworzyć się na współpracę zewnętrzną jako blogerka finansowa i ekspert. W 2020 roku byłam gościem innego bloga, dla którego zostałam poproszona o wywiad, który teraz de facto jest częścią kursu online o finansach osobistych i inwestowaniu (KURS).

Dzięki uprzejmości Ani otrzymaliśmy jako społeczność bloga „Oszczędzanie na przyszłość” kupon zniżkowy na kursy Ani Smolińskiej. Hasło: joanna. Do tego otrzymacie darmowy e-book książki Ani. KURS

Wzięłam udział w programie radiowym, prowadziłam webinaria, więc mam już jakieś doświadczenie w tej materii. Coraz częściej dostaję oferty współpracy, na część odpowiadam, część odpuszczam. Trzeba umieć wybierać wartościowe wydarzenia i takie współprace, które są korzystne dla wszystkich stron. Zastanawiam się nawet nad określeniem konkretnych usług, jakimi mogę być zainteresowana. Nie jestem w stanie brać udziału we wszystkim, zwłaszcza, że tak naprawdę większość czasu nadal poświęcam pracując na etacie (oczywiście w finansach 🙂 ), co jest moim głównym źródłem utrzymania. Myślisz, że to dobre plany?

Z drugiej strony jestem bardzo otwarta dla Was. Będę zapraszać do współpracy osoby, które chciałyby podzielić się swoją wiedzą w postaci wpisu gościnnego na moim blogu czy wywiadu – bardzo miło będzie mi Was gościć.

Facebook „Joanna Postupalska-Bożek Oszczędzanie na przyszłość”

Ten kanał prowadzę od września 2017 jako podstawowy kanał mediów społecznościowych dla bloga. Na dzień 3 stycznia 2021 roku mam 2130 „polubień”, a 2205 osób obserwuje stronę.

Facebook jest medium społecznościowym, z którego korzysta najwięcej osób. Po prostu nie ma co ukrywać – to największe medium społecznościowe na świecie.  Z tego właśnie powodu właśnie facebook jest głównym medium służącym do tego, aby światu mówić o moim blogu. 

Zamierzam rozwijać fanpage na Facebooku, który jest narzędziem promującym bloga i pozwalającym na łatwy kontakt z moimi czytelnikami. Na fanpage mogę prosić Was o rekomendacje, udostępnienia, komentarze, mogę też szybko odpowiadać na wasze zapytania, wątpliwości. To takie medium, które pozwala mi być blisko moich czytelników. To tutaj informuję Was o nowych wpisach na blogu i o ciekawych wydarzeniach. Tutaj prowadzę sklep, w którym możecie kupić produkty, z których ja sama korzystam. 

W 2021 roku planuję rozwój fanpage w oparciu o liczbę jego fanów i mam ambitne plany:

  • Na 31 lipca br. chciałabym mieć 2500 fanów
  • Na koniec roku – 3000 fanów. 

Będę kontynuować Środowe cytaty – widzę, że bardzo je lubicie. Próbuję różnych form graficznych, aby znaleźć takie, które najbardziej przypadną Wam do gustu.

Środa z cytatem – inspiracja na dziś☕️ do kawy

Opublikowany przez Joanna Postupalska-Bożek – Oszczędzanie na przyszłość Środa, 28 października 2020

Instagram 

W 2021 roku zamierzam rozwijać też Instagram.  Cały czas uczę się tego medium. Publikuję tam zapowiedzi blogowe, ciekawostki z mojego życia, uprawianych pasji. Zaczęłam nagrywać InstaStories i będę kontynuować w miarę, jak czas mi pozwoli. Zauważyłam też, że moi instagramowi obserwujący są inni niż na FB i wyrażają inne opinie. Coraz więcej postów jest komentowanych właśnie na Instagramie. Może to kwestia dotarcia z przekazem. Na FB coraz trudniej dotrzeć do zainteresowanych.

Moim celem jest 1 tysiąc obserwujących mój profil do połowy 2020 roku. Zobaczymy, jak to wyjdzie.

LinkedIn

Cały czas publikuję niektóre artykuły na tym kanale, choć wiem, że jest on bardzo specyficzny. Trzeba wybierać treści, którymi mogą się zainteresować osoby korzystające z tego medium. Niemniej jednak będę obecna również na LinkedIn.

Kanał na You Tube

To nie lada wyzwanie. Na razie mam na tym kanale 10 filmów i tylko 11 🙂 subskrybentów. Muszę więcej nauczyć się o nagrywaniu i publikowaniu filmów. Zamierzam przyglądać się szerzej temu kanałowi w tym roku. Zakupiłam nawet najnowszą książkę Tomka Kamela i będę się edukować w tym zakresie. Przeglądam już strony ze sprzętem i jeszcze dodatkowo zakupiłam dziś kolejną książkę pt. „Zostań You Tuberem”. Będę uczyć się od dużo młodszych ode mnie. Oni mają to w genach, a ja muszę się tego nauczyć. Także mam co robić w tym roku.

Jakie inny plany?

Zamierzam dużo czytać. Mój plan to 35 książek. Częściowo lista już ułożona, ale i tak wybieram książki w zależności od tego, czego na dany moment potrzebuję. 

W tym roku będę działać w tempie, na jakie pozwoli mi życie. Praca zawodowa i rodzina zabierają wiele czasu, więc nie dajmy się zwariować. Mam też trochę planów osobistych związanych z moim domem, wyjazdami na wakacje czy stylem życia. Wiem, że będzie się działo, koniecznie musicie mi towarzyszyć 🙂 i podglądać.

Mam wielką nadzieję, że moje plany na 2021 rok są dla Ciebie ciekawe. Może odnajdziesz w nich jakieś pomysły dla Ciebie, a może zachęciłam Cię do obserwowania moich stron i odwiedzania mojego bloga?

Podobał Ci się powyższy artykuł?

Polub, udostępnij lub zostaw swój komentarz, abym wiedziała, że moja praca nie idzie na marne.

Będzie mi bardzo miło, jeśli odwiedzisz mnie na Facebooku!

Znajdziesz mnie też na:

Instagram joanna_postupalska

LinkedIn Joanna Postupalska-Bożek

You Tube Joanna Postupalska

Możesz również zamówić na maila powiadomienia o nowych wpisach. Zapraszam – zeskroluj wyżej.