Podsumowanie blogowe 2020 roku

Mamy koniec 2020 roku. To najlepszy czas na podsumowanie mijającego roku.

Podsumowania są wspaniałym punktem wyjściowym do planowania. Pozwalają odhaczyć zrealizowane cele lub zdiagnozować to, co wymaga poprawy. 

Warto podsumowywać rok. Takie podsumowanie pozwala zebrać wszystkie zrealizowane cele, spojrzeć na dokonania, sukcesy i cieszyć się mnogością różnych osiągnięć, jakich dokonałaś/eś. 

Z pewnością Ty też zrealizowałeś wiele pomysłów, a może nawet marzeń. Spróbuj je wszystkie zapisać w postaci podsumowania, wtedy zobaczysz, jak dużo osiągnąłeś.

Tygodniowe podsumowania

Od jakiegoś pół roku na moim fanpage na Facebooku i na Instagramie pojawia się podsumowanie tygodnia. To daje mi poczucie spełnienia, że dzieje się u mnie 🙂 Dla Was możliwość zerknięcia ponownie na tematy, które może Was ominęły. Takie małe podsumowania w życiu robię już od kilku lat, a w działalności blogowej zaczęłam od pół roku. Muszę przyznać, że dają mi wiele satysfakcji. Mam ogromną nadzieję, że dla Was też są cenne.

🎄Podsumowanie tygodnia🎄 Zapraszam 🔽🔽🔽 ☃️W tym tygodniu pojawiły się dwa nowe wpisy na blogu. Jeden dotyczy #ikze a…

Opublikowany przez Joanna Postupalska-Bożek – Oszczędzanie na przyszłość Niedziela, 20 grudnia 2020

Podsumowanie roczne

Rok 2020 był inny niż poprzednie lata. Świat się zmienił, sami wiecie dlaczego.

W zasadzie lubię zmiany, więc idąc tym tropem, w tym roku przyjęłam trochę inną formę podsumowania. W zasadzie w każdym miesiącu działy się ważne wydarzenia lub pojawiały się ciekawe wpisy. Wybrałam po jednej lub dwóch „ciekawostkach” z każdego miesiąca. Poniżej przedstawiam Wami te, które według mnie są najbardziej istotne w działalności bloga Oszczędzanie na przyszłość. Nie tyle pokażę Wam wpisy blogowe, co otoczkę wokół nich, która wpłynęła na późniejsze wpisy i moją aktywność.

Co się wydarzyło w poszczególnych miesiącach 2020 roku

Styczeń 2020

Jednym z celów na 2020 rok było rozpoczęcie nagrywania filmów i uruchomienie kanału na YouTube. Cel zrealizowałam już w styczniu. Wtedy pojawił się pierwszy film. Na koniec grudnia 2020 roku jest na tym kanale 10 filmów.

Zapraszam do subskrybowania kanału na YT:

JOANNA POSTUPALSKA

Myślę, że zdobycie subskrybentów to powinien być jeden z celów na 2021 rok. Na razie jest ich tylko 9 🙂

Pomożecie?

Luty 2020

Zostałam zaproszona o udzielenie wywiadu dla Anna Smolińska – Kobieta Inwestuje. Ania zapytała mnie chyba o wszystko, co związane jest z systemem emerytalnym, produktami emerytalnymi, opłatami. Było o ZUS-ie, IKE, IKZE, PPK i wiele innych tematów. Wywiad został nagrany w lutym, ale, ze względu na pandemię, nagranie zostało opublikowane znacznie później. Niemniej jednak było to dla mnie znaczące wydarzenie tego miesiąca.

JAK MIEĆ WYŻSZĄ EMERYTURĘ

Marzec 2020

W marcu w Polsce pojawiła się zaraza, a wraz z nią nakaz siedzenia w domach. Wielu z nas zaczęło martwić się „na zapas” o swoje oszczędności. Napisałam wtedy artykuł, który mam nadzieję, że uspokoił Wasze obawy. Przecież w czasie pandemii też można dbać o swoje finanse, niekoniecznie trzymając je w szafie czy w słoiku 🙂

Kwiecień 2020

Od 21 kwietnia ruszyła na FB grupa „Edukacja finansowa i przedsiębiorczość dzieci – pomysły, wiedza i wsparcie”. 

Współtworzę ją razem z autorami książek dla dzieci dotyczących edukacji finansowej i przedsiębiorczości dzieci: Arek Błażyca i Sylwia Wojciechowska. Zaczęliśmy edukację od tematu kieszonkowego, później przeszliśmy do oszczędzania i poruszyliśmy jeszcze wiele innych tematów związanych z edukacją finansową dzieci.

Śmiało mogę dziś powiedzieć, że grupa jest bardzo popularna. W okresie kilku miesięcy dołączyło do grupy ponad 700 osób. Na 29.12.2020r. grupa liczy 744 członków 🙂

Niektóre live-y tematyczne możecie nadal obejrzeć właśnie na grupie lub na moim kanale na YouTube. Niektóre tematy poruszane na grupie są opisane przeze mnie w blogowych wpisach:

KIESZONKOWE JAKO NARZĘDZIE DO NAUKI OSZCZĘDZANIA 

OSZCZĘDZANIE NA PRZYSZŁOŚĆ DZIECKA

NAWYKI RODZICÓW A FINANSE DZIECI

Zapraszamy na Live o nawykach i antynawykach 🔰🔰🔰

Opublikowany przez Joanna Postupalska-Bożek – Oszczędzanie na przyszłość Czwartek, 19 listopada 2020

Maj 2020

Pierwszy wpis gościnny w 2020 roku. To artykuł mojej przyjaciółki, która aktualnie jest agentem ubezpieczeniowym. Dzięki jej uprzejmości możemy dowiedzieć się dlaczego warto robić przegląd polis ubezpieczeniowych. Warto tutaj zajrzeć :

W maju pojawiło się też pierwsze nagranie z serii #finansowainspiracja. 

Krótkie filmiki z finansową inspiracją pojawiły się w zamian za środowe cytaty na FB. Nagrania są dostępne na moim fanpage, na Instagramie i na kanale YouTube.

Czerwiec 2020

Nagrywam kolejne krótkie filmiki z finansowymi inspiracjami. Pojawia się:

Z czego biorą się oszczędności

Jak uczyć dziecko o finansach w praktyce

Lipiec 2020

To dziwne wakacje. Spędziliśmy je z rodziną i znajomymi w wynajętym domku na Kaszubach, z dala od cywilizacji i ludzi. W sumie pierwszy raz wakacje bez hotelu, tłumów, itp. Zwiedzanie i spędzanie czasu bardzo powoli. To ciekawe doświadczenie. 

W lipcu mój blog obchodził 3 rocznicę powstania. W związku z urodzinami bloga przygotowałam dla Was wpis, w którym podjęłam m.in. temat dlaczego warto oszczędzać na przyszłość.

Serdecznie zapraszam do czytania:

Sierpień 2020

Na blogu pojawia się pierwszy wpis z cyklu Inwestowanie. Na początek to artykuł o funduszach inwestycyjnych, który skonsultowałam z zaprzyjaźnionym Dyrektorem Regionalnym jednego z największym TFI w Polsce. 

W kolejnych odcinkach pojawiają się wpisy o inwestowaniu w złoto, diamenty i kryptowaluty.

Wrzesień 2020

We wrześniu świętowałam 2000 fanów na fanpage na FB. W tym miesiącu przekroczyłam też liczbę 400 obserwujących na Instagramie. 

Wtedy też nagrałam wywiad dla Radia Czwórka. Był wyemitowany 1 pażdziernika.

Samo nagranie odbyło się w… samochodzie 🙂 Tak, to bardzo dobrze wyciszone pomieszczenie.

W wywiadzie opowiadałam o produktach służących oszczędzaniu dla młodych 20-30 lat: 

Dlaczego warto już w młodym wieku oszczędzać na przyszłość? 

Co to jest IKZE i IKE oraz czym sie różnią? 

Jaką kwotę odkładać co miesiąc na początek ?

Już jutro pierwszy dzień Miesiąca Oszczędzania 💰💰💰 W związku z tym zapraszam Was do wysłuchania krótkiego wywiadu ze…

Opublikowany przez Joanna Postupalska-Bożek – Oszczędzanie na przyszłość Środa, 30 września 2020

Październik 2020

Dopadła mnie jesienna chandra. Nie chciało mi się ćwiczyć, byłam mega zmęczona i nie miałam chęci do pracy. Zapytałam moich facebookowych znajomych co polecają na dobre samopoczucie jesienią. To był chyba post o największym zasięgu, jaki w ogóle miałam w historii mojego prywatnego wall’a na Facebook’u. Pojawiło się tyle porad (w sumie ponad 300 komentarzy), że postanowiłam zrobić z tego fajny materiał do wykorzystania dla tych, którym brakuje energii w ten jesienny czas. Wpis możesz przeczytać tutaj: 

10 SPOSOBÓW NA DOBRE SAMOPOCZUCIE JESIENIĄ

🔥NOWY WPIS🔥🍁 Dziś dość nietypowo. W Polsce znów nastał czas strachu o zdrowie. Martwimy się o siebie i…

Opublikowany przez Joanna Postupalska-Bożek – Oszczędzanie na przyszłość Czwartek, 15 października 2020

Listopad 2020

W listopadzie zostałam zaproszona do prowadzenia webinarium dla studentów. Zaproszenie otrzymałam od przedstawicieli Soft Skills Academy z Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Tematem webinarium miało być zarządzanie finansami osobistymi. Aby się przygotować do tematu, musiałam przemyśleć, co chcę powiedzieć młodym ludziom i przygotować dla nich jasną w przekazie prezentację. Wydarzenie miało miejsce 6 grudnia, ale przygotowania trwały cały listopad.

Zapis tego szkolenia można zobaczyć w blogowym wpisie, na kanale youtube i na fanpage.

W listopadzie zaskoczyło mnie też bardzo miłe wyróżnienie. Zostałam wymieniona jako blogerka finansowa wśród 33 innych polskich blogów finansowych prowadzonych przez kobiety. Zestawienie można obejrzeć na blogu Kobiece Finanse:

Zobacz zestawienie 33 blogów finansowych prowadzonych przez…. no właśnie KOBIETY 💪🧒🧑🏽‍🦰👩‍🦰 A wśród nich skromna ja i…

Opublikowany przez Joanna Postupalska-Bożek – Oszczędzanie na przyszłość Poniedziałek, 2 listopada 2020

Grudzień 2020

Dla mnie to czas podsumowań. W tym roku na blogu mamy podsumowanie czytelnicze i odrębne podsumowanie blogowe – to, które właśnie czytasz.

Grudzień to też ostatni miesiąc, w którym można jeszcze wykorzystać roczny limit wpłat na IKZE i IKE. Postanowiłam przybliżyć Wam te dwa produkty w dość dużych szczegółach. Pojawił się najpierw wpis o IKZE, a za kilka dni o IKE.

Co warto wiedzieć o IKZE

Co warto wiedzieć o IKE

♨NOWY WPIS♨ To ostatni dzwonek 🛎, za chwilę będzie za późno. Grudzień to ostatni miesiąc, w którym możesz jeszcze…

Opublikowany przez Joanna Postupalska-Bożek – Oszczędzanie na przyszłość Wtorek, 15 grudnia 2020

Czytelnicy bloga

W 2020 roku blog odwiedziło około 10 tysięcy unikalnych użytkowników internetu. To o 3 tysiące więcej niż w 2019 roku. Dane dotyczą okresu od 1 stycznia do 30 grudnia 2020 roku. Blog zanotował ponad 21,5 tys. odsłon.

Czytelnikami bloga są głównie kobiety: 66%. W 2019 roku ten udział wynosił 72%, co oznacza, że zwiększa się liczba mężczyzn czytających mojego bloga.

Najczęściej odwiedzają blog osoby w wieku 25-34 lata – stanowią oni 42% wszystkich użytkowników. 22% użytkowników to osoby w wieku 35-44 lata, a kolejne 13% jest w wieku 18-24. Zagląda do mnie coraz więcej młodych ludzi, co jest dobrym sygnałem.

Po 3,5 roku prowadzenia bloga z łatwością rozpoznaję stałych czytelników bloga i dziękuję, że nadal do mnie zaglądacie.

Najchętniej czytane artykuły

Podsumowanie 2020 roku
https://www.oszczedzanienaprzyszlosc.pl/2019/02/zrob-porzadki-w-dokumentach/

Najczęściej komentowane artykuły

Najwięcej komentarzy pojawiło się pod wpisem dotyczącym Światowego Dnia Oszczędzania. Zanotował 38 komentarzy.

Sporo komentarzy (34) pojawiło się pod wpisem „Od zera do … wolności finansowej”.

Z tą liczbą komentarzy jest tak, że system zlicza wszystkie. Znajdują się więc w tej liczbie zarówno komentarze czytelników, jak i moje odpowiedzi do nich.

FANPAGE Joanna Postupalska-Bożek Oszczędzanie na przyszłość 

Podsumowanie 2020 roku
https://www.facebook.com/oszczedzanienaprzyszlosc

Na 30 grudnia 2020 roku liczba polubień fanpage wyniosła 2126, a obserwujących jest 2200. Na koniec grudnia 2019 roku  na fanpage zanotowałam 1608 polubień, tak więc w ciągu roku mniej więcej pojawiło się 518 nowych osób. Dziękuję wszystkim fanom za zaufanie i czytanie.

Na fanpage staram się publikować regularnie, codziennie, czasami kilka razy dziennie. Informuję Was nie tylko o nowych wpisach na blogu, ale również:

  • w każdą środę publikuję inspirujący cytat w ramach „Środy z cytatem”. W tym roku zamiast „Środy z cytatem” pojawiały się krótkie nagrania tzw. „Finansowe inspiracje”, które można obejrzeć na FB i na kanale na YouTube,
  • przybliżam Wam narzędzia, jakimi sama się posługuję. Niektóre z nich polecam Wam wprowadzając do mojego sklepu, np. Dziennik Kobiety Niezależnej, 
  • publikuję informację o czytanych przeze mnie książkach – raz w miesiącu na blogu wrzucam ciekawą pozycje wartą przeczytania,
  • publikuję ciekawe artykuły innych blogerów lub znalezione w sieci, które wg mnie mogą być dla Was wartościowe,
  • pokazuję moje prywatne życie, spędzanie czasu, ulubione zajęcia. Wiem, że takie wstawki mogą być dla niektórych bardzo inspirujące, a także chcę pokazać Wam jakie inne role pełnię w życiu i że nie tylko blogiem człowiek żyje,
  • chwalę się sukcesami, z których jestem dumna,
  • przekazuję informacje o wartościowych wydarzeniach, produktach, kursach.

Instagram

W tym roku zajmowałam się również rozwojem konta na Instagramie. Nie mam na tym polu większych sukcesów, ale pracuję nad tym. Na 30 grudnia 2020 roku mam 426 obserwujących, a wszystkich opublikowanych postów 592.

Jeśli jeszcze nie obserwujesz mnie na Instagramie, serdecznie zapraszam. 

Mam nadzieję, że moje podsumowanie było dla Was inspirujące. 

Dodam tylko, że w tym roku, dzięki blogowaniu poznałam wielu wspaniałych i wartościowych ludzi. Część z nich wspominam w tym wpisie, ale nie sposób wszystkich wymienić. Dziękuję Wam za wspaniały rok.

To już kolejne moje podsumowanie, te z poprzednich lat możesz poczytać tutaj:

Podsumowanie czytelnicze

Ze względu na fakt, że sporo czytam postanowiłam w tym roku przedstawić Wam ranking najlepszych według mnie 5 przeczytanych książek. Wpis dostępny tutaj:

A Ty już zrobiłeś swoje podsumowanie? Jesteś z niego zadowolony? Podziel się w komentarzu.

Podobał Ci się ten artykuł?

Polub, udostępnij lub zostaw swój komentarz, abym wiedziała, że moja praca nie idzie na marne.

Będzie mi bardzo miło, jeśli odwiedzisz mnie na Facebooku!

Znajdziesz mnie też na:

Instagram joanna_postupalska

LinkedIn Joanna Postupalska-Bożek

You Tube Joanna Postupalska

Możesz również zamówić na maila powiadomienia o nowych wpisach. Zapraszam – zeskroluj wyżej.