Kot Biznesik – recenzja książki dla dzieci

Wiesz, jak dla mnie ważna jest edukacja dzieci? To coś, w co możemy wyposażyć dziecko i puścić w świat. Coś, co pozwoli nam rodzicom być dumnym z naszych dzieci. A w końcu, pozwoli naszych dzieciom podejmować właściwe decyzje i iść w dobrym kierunku. To jednak musi być edukacja, która w życiu się przyda. To musi być edukacja, która zapewni mu zdrowie, szczęście i pieniądze.

Edukacja finansowa dzieci

Przykładem takiej edukacji jest edukacja finansowa. Nie ma jej w szkołach, przedszkolach, więc to my rodzice ponosimy pełną odpowiedzialność za edukację finansową naszych dzieci.

A jeśli, pomimo bycia dorosłym, sam ciągle nie wiesz, jak postępować z pieniędzmi na co dzień? Twoje dziecko z pewnością też nie będzie wiedzieć. 

Na szczęście żyjemy w świecie, w którym wiedza jest dostępna na wyciągniecie ręki albo bardziej precyzyjnie – jest dostępna w internecie, książkach, audiobookach, podcastach, itp.  – wystarczy po nią sięgnąć. 

Amerykańskie wzorce? Nie dla mnie?

Ostatnio spotkałam się z opinią, że trudno w Polsce czerpać wzorce z amerykańskich podręczników i autorów uczących zarządzania finansami, bo to inna gospodarka i zupełnie inna rzeczywistość. Zgadzam się z tym, choć nie do końca, bo pewne prawa są uniwersalne i działają na całym świecie, w stosunku do każdego człowieka bez względu na wiek, wyznanie, kraj zamieszkania czy kolor skóry. 

Kot Biznesik

Niemniej jednak chciałabym dzisiaj przedstawić Ci książkę polskiego autora, który przedstawia w niej właśnie te uniwersalne prawa rynku i przedsiębiorczości. Jest to książka „Kot Biznesik – jak pewien zwykły kot został biznesmenem” autorstwa Arkadiusza Błażycy. 

Ksiażka napisana jest jak pewnego rodzaju bajka dla dzieci albo może nawet nie bajka, a taka opowieść o życiu. Jest to historia kota, który posiadał ambicje wyższe niż inni i chciał podążać w kierunku innym, niż większość społeczeństwa, a przede wszystkim chciał więcej zarabiać. Autor podkreśla w książce ogromną wagę przedsiębiorczości i kreatywności jako czynników świadczących o sukcesie finansowym. Autor bardzo mocno wskazuje też, jak ważne w życiu jest czerpanie z doświadczeń tych, którzy już odnieśli sukcesy i nawiązywanie przyjaznych relacji z ludźmi. 

Poznasz w książce rożne historie różnych ludzi i pewnie znajdziesz nawet pewną analogię do osób, które są pewnego rodzaju guru w świecie finansów.

Pomimo, że książka jest napisana dla dzieci, w mojej opinii, jest świetnym podręcznikiem podstaw przedsiębiorczości dla dorosłych. Jeśli nigdy nie czytałeś Kiyosakiego, Buffeta, nie słyszałeś o Fordzie czy Rockefellerze – będzie to dla Ciebie wspaniała okazja do zapoznania się z podstawami prowadzenia biznesu i porównania pracy na etacie z biznesem. 

Autor bardzo mocno podkreśla  w książce tzw. „proaktywność”  mającą na celu wzięcie spraw w swoje ręce, bez względu na to, co robi reszta społeczeństwa czy rodzina. Wspaniale również zwraca uwagę na rozwiązania, które początkowo są kompletnie niedostępne, a nowy pomysł pojawia się zupełnie niespodziewanie. 

Jeśli chcesz edukować Twoje dziecko – koniecznie przeczytaj mu tę książkę. To będzie nie tylko wspaniała historia przygód, ale schowany w niej ogrom finansowej wiedzy.

Dowiedz się więcej o książce na:

www.kotbiznesik.pl 

Kot Biznesik na Facebooku: www.facebook.com/kotbiznesik

Edukacja finansowa dzieci: Kot Biznesik recenzja książki
Kot Biznesik – jak pewien kot został biznesmenem

Samo czytanie nie wystarcza!

Pamiętaj! Samo czytanie książek nie wystarcza. Zacznij też uczyć dziecka praktycznego traktowania pieniędzy. Zajrzyj tutaj, aby zapoznać się z podstawami edukacji finansowej dzieci:

Podobał Ci się ten artykuł?

Polub, udostępnij lub zostaw swój komentarz, abym wiedziała, że moja praca nie idzie na marne.

Będzie mi bardzo miło, jeśli odwiedzisz mnie na Facebooku!

Znajdziesz mnie też na:

Instagram joanna_postupalska

LinkedIn Joanna Postupalska-Bożek

Możesz również zamówić na maila powiadomienia o nowych wpisach. Zapraszam – zeskroluj wyżej.