Cele bloga „Oszczędzanie na przyszłość” na 2020 rok

W jakim celu piszę tego bloga?

Blog „Oszczędzanie na przyszłość” jest o tym, jak oszczędzać, budować kapitał przede wszystkim emerytalny i nie bać się zarządzania własnymi finansami. Chcę zarażać swoim entuzjazmem do budowanie portfeli emerytalnych, oszczędności, a także mądrego wydawania i oszczędzania.

Moją misją jest, aby każdy, kto chce wziąć życie we własne ręce, nauczył się oszczędzać i tak zarządzać własnymi finansami, aby powstawały nadwyżki dające poczucie wolności, mocy, szczęścia i spokoju.

Blog „Oszczędzanie na przyszłość” powstał w lipcu 2017 roku i od tego czasu bardzo się zmienił. W roku 2019 coraz bardziej dopasowywałam tematy do otaczającej nas rzeczywistości oraz do waszych potrzeb i zapytań. Na pewno chciałabym kontynuować ten sposób prowadzenia działalności blogowej. Na razie jeszcze blog jest czystym podajnikiem wiedzy, bez sprzedaży produktów i zarabiania. Ale chciałabym, aby z czasem stał się też formą zarabiania.

Cele bloga na 2020 rok

Rozwój bloga

Artykuły na blogu

W 2020 roku zamierzam napisać 30 artykułów na blogu, czyli średnio 2 -3 miesięcznie. Jestem w trakcie rozpisywania tematów na cały rok. W 2019 roku opublikowałam 30 wpisów, więc dlatego przyjęłam taki cel.

Współpraca zewnętrzna

Zamierzam jeszcze bardziej otworzyć się na współpracę zewnętrzną jako blogerka finansowa i ekspert. W 2019 roku byłam gościem innego bloga, a także wzięłam udział w programie telewizyjnym, więc mam już jakieś doświadczenie w tej materii. Zostałam również zaproszona jako ekspert w sprawach oszczędzania na emeryturę przez inną znaną blogerkę, jako uczestniczka spotkania dla jednej z dużych korporacji.

Ostatnio zostałam poproszona o opinię na temat książki o tematyce finansowej, więc też jest mi niezmiernie miło. 

Z drugiej strony jestem bardzo otwarta dla Was. Będę zapraszać do współpracy osoby, które chciałyby podzielić się swoją wiedzą w postaci wpisu gościnnego na moim blogu  – bardzo miło będzie mi Was gościć.

Nagrania / filmy

To będzie duże wyzwanie. Muszę najpierw nauczyć się technikalii nagrywania i montowania filmów, a także zakupić odpowiedni sprzęt. Chcę rozwijać się w tym zakresie, abym w końcu mogła otworzyć własny kanał na Youtube, ale do tego jeszcze długa droga przede mną. 

Sprostowanie: artykuł pisałam na początku stycznia, 12 stycznia pojawił się pierwszy film:

Będę rozwijać się w zakresie przekazywanej Wam wiedzy w postaci nagrań czy live-ów własnych lub jako ekspert gościnnie. W 2019 roku nagrałam kilka filmów na fanpage’u, brałam udział w nagraniu programu w telewizji. Chciałabym jeszcze bardziej rozwinąć się w tym temacie.

Własny produkt

Chciałabym wprowadzić własny produkt. Pracę nad nim zaczęłam w marcu 2019 roku, ale odłożyłam. To chyba jeszcze nie był właściwy moment. Wiem, że wena nie przyjdzie, ale intuicja podpowiada mi, żebym jeszcze się wstrzymała. Zobaczymy, co rok 2020 pokaże.

Podsumowanie 2019 roku

Facebook „Joanna Postupalska-Bożek Oszczędzanie na przyszłość”

Ten kanał prowadzę od września 2017 jako podstawowy kanał mediów społecznościowych dla bloga. Na dzień 7 stycznia 2020 roku mam 1611 „polubień”, a 1649 osób obserwuje stronę.

Facebook jest medium społecznościowym, z którego korzysta najwięcej osób. Po prostu nie ma co ukrywać – to największe medium społecznościowe na świecie.  Z tego właśnie powodu właśnie facebook jest głównym medium służącym do tego, aby światu mówić o moim blogu. 

Zamierzam rozwijać fanpage na Facebooku, który jest narzędziem promującym bloga i pozwalającym na łatwy kontakt z moimi czytelnikami. Na fanpage mogę prosić Was o rekomendacje, udostępnienia, komentarze, mogę też szybko odpowiadać na Wasze zapytania, wątpliwości. To takie medium, które pozwala mi być blisko moich czytelników. To tutaj informuję Was o nowych wpisach na blogu i o ciekawych wydarzeniach. Tutaj prowadzę sklep, w którym możecie kupić produkty, z których ja sama korzystam. 

W 2020 roku planuję rozwój fanpage w oparciu o liczbę jego fanów i mam ambitne plany:

  • Na 30 marca br. chciałabym mieć 2000 fanów
  • Na 30 czerwca – 2200 fanów
  • Na 30 września – 2500 fanów
  • Na koniec roku – 2800 fanów. MEGA!!! Ale PLAN!!!

Planuję również zaktualizować produkty w sklepie – wyłączę te, którymi nie jesteście zainteresowani i wprowadzę też nowe, jeśli uznam, że są warte Waszej uwagi i Waszych pieniędzy. Wszystko najpierw sprawdzam sama, więc spokojnie.

Będę kontynuować Środowe cytaty – widzę, że bardzo je lubicie. Próbuję różnych form graficznych, aby znaleźć takie, które najbardziej przypadną Wam do gustu.

Instagram i LinkedIn

W 2020 roku zamierzam rozwijać też kolejne kanały mojego bloga: Instagram oraz LinkedIn.

Na początku roku umieściłam na blogu możliwość bezpośredniego przejścia na Instagram i podglądu ostatnio publikowanych 9 zdjęć. Mam nadzieję, że taki pomysł Wam się podoba.

Wydarzenia, w których biorę udział

Często przedstawiam Wam wydarzenia / kursy / promocje / szkolenia, w których sama biorę udział lub które polecam.

Obecnie na fanpage trwa kampania kursu online Kamili Rowińskiej „Maksymalna produktywność”. Sama przeszłam ten kurs, wdrożyłam w życie i w 150% serdecznie polecam go Wam. Warto zadbać nie tylko o pieniądze, ale i o czas.  

Zapisz się na bezpłatną konferencję on-line „Jak przestać odkładać na później”

Jak przestać odkładać na później?
https://bit.ly/konferencja13stycznia

Na pewno jeszcze dwa razy w tym roku będę promować kursy, które sama przeszłam i polecam. Wystarczy polubić mojego fanpage’a i czekać na informację.

Drugi już rok z rzędu biorę udział w wyzwaniu czytelniczym „Przeczytam 52 książki w 2020 roku”. 

W 2019 roku przeczytałam mniej niż 52 książki, bo 36, ale ja nie czytam – ja przerabiam książki, robię notatki, zapisuję ważne lekcje i wiele z tego co się nauczę, wdrażam w życie. Może dlatego nie jestem w stanie przeczytać więcej niż 3 książki miesięcznie. Jednak przy moim trybie życia, a więc praca zawodowa, blogowanie, rodzina, częste wyjazdy służbowe – to i tak sporo. Mam już sporą listę książek, które mają świetne rekomendacje i w tym roku chcę je przczytać. Obserwuj mnie – to poznasz, jak wygląda ta lista.

A tak przy okazji – chcesz wiedzieć jak łączę obowiązki z blogowaniem i wykorzystuję na maxa swój czas? Zajrzyj tutaj:

Finanse z bloga

Nie będę pisać o planach finansowych, ale jak się domyślasz, wszystko powyżej to wartość dla Was i mam nadzieję – dla Mnie :-).

Do tej pory dzielę się wiedzą za darmo i mam nadzieję, że to doceniacie i czerpiecie z tego. Chciałabym z czasem zmonetyzować bloga, ale póki co pracuję i utrzymuję się z innego źródła, a blogowanie traktuję jako pasję. Cały czas się rozwijam, inwestuję w siebie i wiem, że przyjdzie taki czas, że będę mogła wycenić wartość, jaką daję moim czytelnikom.

Mam wielką nadzieję, że moje plany na 2020 rok są dla Ciebie ciekawe. Może odnajdziesz w nich jakieś pomysły dla Ciebie, a może zachęciłam Cię do obserwowania moich stron i odwiedzania mojego bloga?

Podobał Ci się ten artykuł?

Polub, udostępnij lub zostaw swój komentarz, abym wiedziała, że moja praca nie idzie na marne.

Będzie mi bardzo miło, jeśli odwiedzisz mnie na Facebooku!

Znajdziesz mnie też na:

Instagram joanna_postupalska

LinkedIn Joanna Postupalska-Bożek

Możesz również zamówić na maila powiadomienia o nowych wpisach. Zapraszam – zeskroluj wyżej.