MLM – czy można na tym zarobić?

ODCZAROWUJEMY MLM Część I.

O dodatkowych dochodach pisałam już bardzo dawno temu na moim blogu, myślę, że nadszedł czas, żeby ten temat jeszcze zgłębić (9 sposobów na dodatkowe zarabianie). W czasach kryzysu dodatkowe dochody są bardzo porządane i przydatne.

Ktoś kiedyś powiedział: „Nie opieraj życia na jednym dochodzie. To zbyt ryzykowne” . Zgadzam się z tym, dlatego postanowiłam przyjrzeć się temu, na jakie dodatkowe dochody ludzie się decydują w dzisiejszych czasach. Dziś o bardzo popularnym na świecie biznesie online: MLM.

Zanim przejdę do wpisu gościnnego chciałabym przedstawić Wam w skrócie czym jest MLM. Myślę, że wikipedia będzie najlepszym źródłem definicji:

Marketing wielopoziomowyMLM (ang. multi-level marketing), także: marketing sieciowy – struktura i sposób działania spółki, opierający się na sprzedaży produktów przez niezatrudnionych uczestników. Zarobki uczestników są zależne od obowiązującego w firmie planu marketingowego. Marketing wielopoziomowy pozwala sprzedawcom na budowanie osobistych struktur współpracowników, od których obrotu otrzymuje się dodatkowe prowizje. Każdy sprzedawca w marketingu wielopoziomowym ma możliwość zbudowania własnej struktury handlowców.”

Reszty dowiedziecie się z cyklu wpisów poświęconych temu rodzajowi zarabiania, który – zwłaszcza w czasach pandemii – staje się coraz popularniejszym sposobem na życie.

A teraz zapraszam do wpisu Małgosi.

WPIS GOŚCINNY: Małgorzata Wyżlic

Mam na imię Małgorzata, na co dzień pracuję w korporacji na pełny etat. Temat MLM zainteresował mnie około 3 lat temu. Na szczęście nie byłam przesiąknięta złymi opiniami o tym systemie, co pozwoliło mi poznać go od podszewki i wyrobić własne zdanie. Pracuję w systemie MLM dla firmy Livioon.

Małgorzata Wyżlic

Dla kogo jest MLM

MLM wbrew pozorom nie jest łatwym biznesem, nie jest biznesem dla osób leniwych, liczących na „gruszki na wierzbie”. Nie jest też dla osób, które myślą o wielkich pieniądzach „za darmo”. Mam tu na myśli osoby, które uważają, że wszystko przyjdzie samo, zapiszą się i to wystarczy. Muszą poświęcić tu swój czas – przynajmniej na początku więcej, niż w późniejszym okresie. Nikt nie każe Tobie rezygnować z obecnej pracy czy własnej działalności – MLM to druga noga dochodów, która z czasem może stać się tą pierwszą 😊

By dojść do czegoś w MLM musisz podjąć świadomą DECYZJĘ, że zaczynasz angażować się i działać na 100% – to od niej wszystko się zaczyna. Jeśli jesteś osobą ambitną, pracowitą czy zdeterminowaną to wówczas nie ma znaczenia gdzie pracujesz na co dzień, czym się zajmujesz, jakie masz wykształcenie, czy gdzie mieszkasz.

Decyzja + zaangażowanie + cierpliwość = sukces 😊

Przy okazji zajrzyj też do tego wpisu, jeśli jeszcze nie jesteś pewna / pewien jak poukładać swoje finanse: OD ZERA DO…. WOLNOŚCI FINANSOWEJ

MLM to ściema?

Z doświadczenia wiem, że jeśli chcesz być wiarygodny dla otoczenia, chcesz osiągnąć cel, czyli zadowalający Cię dochód pasywny, nie powinieneś działać w kilku firmach marketingu sieciowego jednocześnie.

MLM to proces, system, który zadziała jeśli nie będziesz skakał „z kwiatka na kwiatek”. Ludzie zapisują się do różnych firm, nie działają tam na 100%, nie przepracują roku i rezygnują. Rezygnują, a następnie wmawiają pozostałym, że MLM to ściema, to oszustwo, że nie da się tu zarobić… Niestety, ale statystycznie 80% osób zapisujących się do MLM odpada przed upływem roku. Ja w obecnej swojej firmie marketingu sieciowego jestem przeszło 10 miesięcy – śmieję się, że jeszcze 2 miesiące i biorąc statystyki pod uwagę, będę bezpieczna😊

Dlaczego wybrałam właśnie ten biznes?

Co jest ważne według mnie by czuć się komfortowo? 

  • Produkt, który powinien być bardzo dobrej jakości, zużywalny i potrzebny w codziennym życiu. To powinien być produkt, którego sam używasz i z czystym sumieniem możesz polecać go innym.
Produkt Livioon
  • Ludzie – Twój Lider, Zespół – osoby, które pomagają, wspierają, motywują. Relacje między ludźmi w MLM to podstawa! Nie wyobrażam sobie być tam, gdzie ktoś mnie zapisze, naobiecuje wiele i zostawi bez wsparcia. W mojej firmie otrzymujemy darmowe szkolenia online i offline, pomoc osób nawet nie ze swoich struktur. Mój zespół również otrzymuje ode mnie wsparcie i pomoc. Ucząc i pomagając osobom z własnego Zespołu osiągać awanse – awansujesz również Ty, ale to już pozytywny efekt uboczny Twojego wsparcia😊
  • Plan rozliczeniowy, który powinien być jasny i czytelny, nie może zmuszać do zakupu produktów, które nie są nam potrzebne, zmuszać do zakupów by otrzymać w danym miesiącu prowizję.

Plan rozliczeniowy dostępny jest w każdej firmie. Jeśli ktoś jest zainteresowany taką formą zarabiania, może poprosić o jasne warunki współpracy.

Plan marketingowy Livioon można sprawdzić tutaj:

PLAN MARKETINGOWY LIVIOON

Małgorzata Wyżlic Livioon

Skąd biorą się pieniądze w tym planie?

Pieniądze biorą się z obrotu. Obrót przeliczany jest na punkty. Od punktów są procenty czyli poziomy prowizji. Każda pozycja: czy manager czy gold ma określoną ilość punktów do osiągnięcia w danym miesiącu. Za tym idzie procent prowizji od obrotu. Im większy obrót, tym większa prowizja. Im więcej osób w strukturze tym więcej punktów i wyższe prowizje. Te osoby robią zakupy dla siebie, czy sprzedają bo jedni są tylko klientami, inni chcą handlować, a pozostali zapraszać do firmy, by budować zespół. Tak więc im więcej punktów tym wyższe prowizje 🙂 stąd są pieniądze.

Wady MLM

Wady to przede wszystkim walka ze stereotypami, opiniami osób, którym nie wyszło z jakiegoś powodu, nie trafili do odpowiedniej firmy czy nie otrzymali wsparcia od Lidera, bądź typowe – „nie znam się, ale się wypowiem”.

Walka ta uczy wytrwałości, odpierania obiekcji, pokory i cierpliwości. Jak widać, wspomniane wady rodzą zalety 😊 

Zalety pracy w MLM

Zaletą działania w MLM, oprócz dochodu pasywnego, nagród, nowych znajomości, pozytywnych relacji z ludźmi, jest rozwój osobisty! Tak, rozwój osobisty zmienia Ciebie, Twoje podejście do biznesu, ludzi, otoczenia. 

Jakie narzędzia muszę posiadać, aby wykonywać tę pracę?

W mojej firmie MLM wystarczy, że posiadasz telefon i internet, to podstawa. Każda osoba ma jednakowe możliwości wejścia do firmy (mamy 4 w zależności, która Tobie odpowiada na dany moment najbardziej).

Następnie decydujesz czy chcesz:

  • tylko oszczędzać (cashback za własne zakupy),
  • dorabiać czy
  • zarabiać.

W tych 2 ostatnich możesz odsprzedawać zakupione produkty lub budować zespół, sieć partnerów biznesowych i klientów – i tę opcję wybrałam ja. Dzielę się swoim linkiem do sklepu i polecam polskie produkty i polską firmę 😊 Nie zajmuję się sprzedażą produktów, ja je polecam i pomagam zespołowi w taki sposób, w jaki tego potrzebuje. 

Ile można zarobić w MLM?

Zależnie od zaangażowania. U nas od niecałych 100 zł po 500 tys. zł 😊 miesięcznie. Oczywiście 500 tys. zł to najwyższe stanowisko. Dokładny plan mogę Wam przesłać do zapoznania się.

Przy niższych premiach wypłacasz je poprzez obniżenie wartości koszyka, przy wyższych: umowa zlecenie, działalność nierejestrowana lub działalność gospodarcza – wszystko jest legalne.

Gdzie można zasięgnąć informacji o współpracy z firmą Livioon?

Jeśli masz ochotę zapoznać się z firmą Livioon i korzyściami jakie proponuje, zapraszam Cię do mojej prywatnej grupy na fb oraz zachęcam do zapoznania się z ofertą firmy na stronie mojego sklepu, jaki i TY możesz otrzymać po darmowej rejestracji.

A następnie, mam nadzieję –  witam Cię w moim zespole 😊 

Co powinieneś wiedzieć? To, że w Livioon nie ma szklanych sufitów, obowiązku zamawiania co miesiąc by otrzymać prowizję za obrót zespołu, nie ma miesięcznych opłat.

Możesz zostać tylko klientem z dostępem od 30% do 60% zniżki na produkty, zamawiać to czego potrzebujesz i kiedy potrzebujesz 😊 Wybór i decyzja należy do Ciebie. 

Zapraszam!!!

O autorze:

Małgorzata Wyżlic na co dzień pracuje w korporacji na pełny etat. Od 13 lat jest związana z księgowością. Poza pracą praktycznie nie ma dnia bez uprawiania sportu – drążki pionowe i poziome czyli kalistenika i pole dance przeważają w jej planie treningowym. Sport to jej pasja i sposób na dobre samopoczucie, odreagowanie po pracy. Sala treningowa czy outdoor? Nie ma znaczenia, każde miejsce jest dobre. W MLM od prawie roku, z ambicją na sukces i dochody pasywne.

Znajdziesz Małgosię tutaj:

https://mylove.livioon.com/

https://www.facebook.com/groups/3665246456853796

Małgorzata Wyżlic Livioon

Podsumowanie

Widzicie więc, że na MLM można nie tylko zarobić, ale zyskać nowe znajomości, rozwijać się i próbować nowych rzeczy. Może to być wspaniały sposób na życie. Jeśli doświadczyłaś czy doświadczyłeś pracy w systemie MLM podziel się w komentarzu swoją historią. Tylko w ten sposób uda nam się odczarować ten wspaniały sposób na zarabianie i rozwój!

Podobał Ci się powyższy artykuł?

Polub, udostępnij lub zostaw swój komentarz, abym wiedziała, że moja praca nie idzie na marne.

Będzie mi bardzo miło, jeśli odwiedzisz mnie na Facebooku!

Znajdziesz mnie też na:

Instagram joanna_postupalska

LinkedIn Joanna Postupalska-Bożek

You Tube Joanna Postupalska

Możesz również zamówić na maila powiadomienia o nowych wpisach. Zapraszam – zeskroluj wyżej.