Jak zacząć inwestować w kryptowaluty?

Wpis gościnny: Dorota Wypych

Nazywam się Dorota Wypych i jestem inwestorką kryptowalut. Od sierpnia 2020 roku uczę się na międzynarodowej platformie edukacyjnej i jestem jedną z liderek w naszym polskim zespole. Chciałabym tu podkreślić, że jest to Akademia, czyli miejsce, w którym zdobywamy solidną wiedzę na temat rynków finansowych, zarządzania ryzykiem, zarządzania swoim kapitałem. Uczymy się od zupełnych podstaw, dlatego aby zacząć, nie musisz mieć na ten temat żadnej wiedzy ani wcześniejszego doświadczenia. Krok po kroku nauczysz się wszystkiego poprzez dostęp do gotowych materiałów, sesji GoLive z międzynarodowymi edukatorami oraz mentoring Twojego lidera. 

Na czym polega inwestowanie w kryptowaluty

Dziś chciałabym w wielkim skrócie opowiedzieć na czym polega inwestowanie w kryptowaluty. Teraz sporo mówi się o rosnącej wartości bitcoina i dla wielu osób ten sposób inwestycji stał się szansą na szybki zysk. Czy jednak to bezpieczna inwestycja?

Inwestycje w kryptowaluty wiążą się z ryzykiem, gdyż cena kryptowalut zmienia się cały czas, a zainwestowane pieniądze mogą przynieść zyski lub straty. Szczególnie ruchy ceny bitcoina są bardzo szybkie, i różnica w ciągu jednego dnia może wynieść nawet kilkaset lub kila tysięcy dolarów. Jak w każdej inwestycji, również i tutaj bardzo ważne jest zdobycie odpowiedniej wiedzy zanim podejmie się działania tradingowe.

Najlepiej jest więc najpierw nauczyć się jak inwestować i samodzielnie zarządzać swoim kapitałem. Pod żadnym warunkiem nie należy powierzać swoich pieniędzy osobom trzecim, które obiecują „złote góry” i zwielokrotnienie Twojego kapitału w krótkim okresie czasu. Rekomenduję postawę bycia swoim najlepszym doradcą ze wszystkimi tego konsekwencjami. Należy zatem zacząć od edukacji. Tylko w ten sposób będziecie wiedzieć kiedy i w co zainwestować, i kiedy zebrać zyski w najbardziej optymalnym momencie. 

Co jest potrzebne na początek

Wiele osób uważa, iż aby zacząć przygodę z kryptowalutami, potrzebne są duże inwestycje. Chciałabym tutaj obalić ten mit.

Albert Einstein powiedział kiedyś:

“Procent składany to 8 cud świata. Ci, którzy go zrozumieją, zarabiają!

Ci, którzy nie….płacą za to cenę”.

Każda osoba, która dołącza do naszego zespołu otrzymuje trading plan, który dostosować może do swoich celów i potrzeb. Trzymając się danego trading planu, możemy znacznie polepszyć swoją sytuację finansową w przeciągu kilku miesięcy, zaczynając nawet od kwoty kilkudziesięciu dolarów. Potrzebne jest nam do tego solidne “Dlaczego”, o którego ogromnym znaczeniu w swojej książce “Znajdź swoje dlaczego” mówi Simon Sinek.

Jedną z książek Simona Sinek opisywałam na blogu. Zajrzyj tutaj: ZACZYNAJ OD DLACZEGO. Zobacz też moje DLACZEGO piszę tego bloga.

Poznanie swojego “Dlaczego” pozwoli nam szybciej zrealizować swoje plany i osiągnąć sukces. Kiedy mamy jasno określone cele i wiemy do czego dążymy, lepiej się motywujemy i łatwiej jest nam trzymać się ustalonego planu, co w kwestii tradingu jest jednym z podstawowych kluczy do opanowania emocji. Wyznaczamy sobie plany zarówno krótko, jak i długoterminowe, i konsekwentnie je realizujemy, gdyż wiemy, że pomoże nam to również w ochronie naszego kapitału, a właśnie to w tradingu jest najważniejsze. 

Dlaczego ludzie inwestują w krypto?

Ludzie inwestują w Bitcoina oraz inne kryptowanuty, gdyż wierzą, że jest to technologia przyszłości. Jesteśmy na samym początku jej adaptacji i możemy posiadać jej cząstkę. Nade wszystko jest to jednak jedyna technologia, która ma ograniczone zasoby. Stworzono jedynie 21 milionów bitcoinów, a więc im mniej ich jest dostępnych na rynku, tym bardziej wzrasta ich cena. Ponad 18.5 miliona zostało już “wykopanych”, także zostało już tylko około ponad 2.5 miliona. Bitcoin jest najsilniejszą kryptowalutą dostępną na rynku, a wszystkich projektów kryptowalut jest na dzień dzisiejszy ponad 8.5 tys. Wspomnę tutaj tylko, iż kiedy ja zaczęłam moja przygodę z tradingiem, czyli 8 miesięcy temu, było ich 4.5 tys. 

Techniczne szczegóły

A teraz chciałabym przedstawić Wam trochę technicznych szczegółów. Aby ułatwić osobom zainteresowanym tradingiem na kryptowalutach mądre i bezpieczne podejmowanie transakcji, Akademia udostępnia gotowe narzędzia, dzięki którym można korzystać z propozycji handlowych wysyłanych przez dedykowanych edukatorów. W tym celu rekomenduję korzystanie z Aplikacji Swipecoin, czyli aplikacji na którą edukatorzy przysyłają gotowe propozycje handlowe, oraz narzędzia Scalper, które jest pewnego rodzaju“robotem” skanującym rynki 2 kryptowalut: Bitcoina oraz Ethereum, 24 godziny na dobę. Są to 2 podstawowe narzędzia, które polecam. Dostęp do tych narzędzi mają aktywni członkowie Akademii. Dla osób chcących się bardziej rozwijać, możliwości i narzędzi jest jeszcze więcej. Współpracujemy również z edukatorami specjalizującymi się w rynkach Forex, i od nich również dostajemy gotowe propozycje handlowe. 

 Inwestycje na krótki i długi okres

Warto również wiedzieć, że rynek krypto walut to nie tylko trading, czyli szybkie transakcje handlowe, ale również długoterminowe inwestycje. Dzięki odpowiedniej wiedzy, wiemy w które kryptowaluty warto zainwestować na dłuższy okres czasu i przede wszystkim wiemy i rozumiemy, dlaczego. Jak już wcześniej wspomniałam, na rynku istnieje aktualnie ponad 8.5 tys różnych kryptowalut. Na stronie coinmarketcap.com możemy sprawdzić, które z nich są najsilniejsze oraz ile wynosi obecna kapitalizacja rynkowa każdej z kryptowalut.

Analiza rynków finansowych

Dwie główne kryptowaluty, o których się uczymy to Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH). Pamiętajmy, że analiza rynku jest jak czytanie książki. Aby ją zrozumieć, nie możemy pomijać stron, tylko należy ją przeczytać od początku do końca. Ta sama zasada dotyczy analizy rynków finansowych. Trzeba zrozumieć, iż wykres to odbicie ludzkich emocji, o których wiele książek napisał włoski matematyk Leonardo Fibonacci. Traderzy używają tzw. Zniesień Fibonacciego do wyznaczania linii wsparcia i oporu ceny, oraz do wyznaczania potencjalnych miejsc zysku lub też ustalania poziomu Stop Loss, czyli ceny, w której należy zamknąć daną pozycję, jeżeli trend pójdzie w przeciwnym niż oczekiwany kierunku.

Istnieje coś takiego jak “Złota proporcja”, czyli poziom 1,618 Zniesienia Fibonacciego. Gdy zostanie on przebity, cena nigdy nie cofa się już poniżej tego poziomu, i taką właśnie sytuację obserwujemy aktualnie na rynku Bitcoina. 

Kim jest Crypto Picasso

Na naszych sesjach uczymy się jak taki wykres czytać i mówimy wiele o tym, jak działają ludzkie emocje, gdyż głowa i opanowanie emocji, to 80% sukcesu. 

Buy the fear, sell the greed”, czyli “Kupuj strach, a sprzedawaj chciwość”, tego uczy nas nasz master edukator, Crypto Picasso.

Crypto Picasso jest to trader z ponad 13-letnim doświadczeniam w handlu na rynkach finansowych oraz światowej klasy analityk zajmujący się analizą fundamentalną Bitcoina, na którym całą swoją uwagę skupia już od 8 lat. Jest mentorem dziesiątek tysięcy osób na całym świecie, jak również współtwórcą aplikacji Swipecoin oraz narzędzia Scalper, o których wcześniej wspomniałamJego profile na mediach społecznościowych obserwują setki tysięcy osób. 

Platforma edukacyjna

Akademia to dla mnie nie tylko platforma edukacyjna, ale przede wszystkim miejsce, w którym spotkałam niesamowitych ludzi. Ludzi z Internetu, których wcześniej nie znałam,  a o których teraz śmiało mogę powiedzieć, że są moimi przyjaciółmi. Jest to niesamowita społeczność osób, które chcą zmienić coś w swoim życiu, biorą sprawy w swoje ręce i dążą do finansowej niezależności. Nasze spotkania motywacyjne na zoom’ie dodają niesamowitej energii do działania. Jest to miejsce, w którym nie tylko się edukuję, ale również rozwijam, wychodzę ze swojej strefy komfortu. 

Naszą misją jest pomagać i szerzyć wiedzę na temat rynków finansowych i możliwości, jakie daje odpowiednia wiedza. Prowadzimy darmowe szkolenia online dla osób zainteresowanych tematyką kryptowalut, które nie wiedzą od czego zacząć. 

Informacje o szkoleniach umieszczam regularnie na:

mojej grupie na Facebooku CryptoBiteTeam https://www.facebook.com/groups/2548203272144397 

oraz na moim profilu na Instagramie Dorota Wypych https://www.instagram.com/dorota_wypych/ 

Serdecznie zapraszam do kontaktu

Jak widzicie, każdy może zacząć inwestować w kryptowaluty, nawet z niewielkim kapitałem. Ważna jest edukacja, wsparcie ekspertów i chęć. Doświadczenie pojawi się z czasem, warto zacząć i sprawdzić, czy ta inwestycja jest dla Was. Wychodzi na to, że „nie taki diabeł straszny”, prawda?

Dorota Wypych

O inwestowaniu w kryptowaluty pisałam już na blogu. Artykuł można przeczytać tutaj:

Podobał Ci się powyższy artykuł?

Polub, udostępnij lub zostaw swój komentarz, abym wiedziała, że moja praca nie idzie na marne.

Będzie mi bardzo miło, jeśli odwiedzisz mnie na Facebooku!

Znajdziesz mnie też na:

Instagram joanna_postupalska

LinkedIn Joanna Postupalska-Bożek

You Tube Joanna Postupalska

Możesz również zamówić na maila powiadomienia o nowych wpisach. Zapraszam – zeskroluj wyżej.