MLM – ciekawy sposób na życie

ODCZAROWUJEMY MLM część III

O MLM już pisałam na tym blogu. To jest trzeci artykuł z cyklu „Odczarowujemy MLM”. Poprzednie możesz przeczytać tutaj:

MLM część I – tutaj też wstęp, w którym opisałam definicję tego rodzaju działalności. Dowiesz się też, jak wygląda współpraca z Livioon.

MLM część II – dowiesz się, jak wygląda praca dla Herbalife.

Tym razem będzie o polecaniu produktów i modelu biznesowym firmy Forever Living Products. Zapraszam 🙂

Wpis gościnny: Anna Bejma


Każdy naturalnie coś poleca, np. restaurację, fryzjera, daną markę. Nienaturalne staje się, jeżeli wyjdziemy ze stanowiska, że skoro polecam to fajnie byłoby za to otrzymać gratyfikację w postaci pieniędzy. Dla mnie praca w MLM polega na polecaniu wartościowych produktów, które sama używam lub moi klienci, które są skuteczne ale też na polecaniu modelu biznesowego i pomaganiu  innym, którzy ten model biznesowy chcą rozwijać, aby mogli zarabiać pieniądze.

Jak wygląda praca w MLM, kto może ja wykonywać, jakie trzeba mieć narzędzia


Marketing sieciowy (MLM) to wyższa sztuka budowania i utrzymywania na rynku lojalnych i świadomych klientów moich produktów oraz samodzielnych partnerów biznesowych, którzy chcą prowadzić biznes tak jak ja. Trzeba pamiętać, że to nie jest zwykła sprzedaż. MLM to relacje. Pracę w marketingiem sieciowym może zacząć każdy, bez względu na wiek, wykształcenie czy doświadczenie zawodowe.

Przydatne w tym biznesie są pewne umiejętności: otwartość, silna motywacja i gotowość do działania. W budowaniu naszego biznesu otrzymujemy realne wsparcie w postaci: narzędzi, szkoleń, mentoringu oraz indywidaulnego wsparcia sponsora, a jedynym narzędziem potrzebnym do pracy jest tak na prawdę telefon komórkowy.

Ile można zarobić w Forever


Trzeba pamietać, że tutaj nie ma określonego wynagrodzodzenia z góry, za wykonaną pracę lub za przepracowaną liczbę godzin, jak to ma miejsce na etacie. Nasze wynagrodzenie wynika z zaangażowania oraz efektywności naszej pracy oraz naszych liderów. Tak naprawdę nasze wynagrodzenie zależy od nas. Nasze premie określa plan marketingowy, który ma jasne i dla wszystkich identyczne zasady. Każda osoba staruje z tej samej pozycji i może sama zaplanować do jakiej pozycji z tego planu zmierza, tym samym do jakiej wielkości zarobków. 

MLM to atrakcyjna forma zarobku dla osób szukających dodatkowego źródła dochodów, ale też dla osób które chcą czegoś więcej, bo nie ma tu sufitu finansowego. Zapraszam do Forever.

Forever Living Products

Forma prowadzenia działalności czyli legalność biznesu


Niestety powstało wiele mitów, gdzie system MLM porównuje się do piramid finansowych. Jak wiemy są one nielegalne. Odniosę się oczywiście do firmy Forever Livings Products. Czy firma, która działa ponad 40 lat na rynku, w ponad 160 krajach mogłaby być nielegalna? Poza tym moim zdaniem najistotniejszym argumentem za tym, że nie jest to piramida finansowa jest to, że osoba zaproszona do biznesu może zarabiać więcej niż jej sponsor, czyli osoba będąca w strukturze wyżej. Nie ma tutaj żadnej opłaty wstępnej, a także narzucanych comiesięcznych zakupów. Na koniec roku firma wystawia PIT, z dochodu którego musimy rozliczyć się w naszym rozliczeniu rocznym.

Przy okazji zajrzyj, w jaki sposób oszczędzając na emeryturę możesz jeszcze uzyskać ulgę podatkową:

IKZE – co warto o nim wiedzieć

IKZE dla przedsiębiorcy

Zalety i wady pracy w Forever


Ciekawym aspektem jest tutaj dźwignia czasu. Jak wiadomo doba dla wszystkich ma tyle samo godzin, czyli 24 godziny. Jeżeli będziemy pracować 2 godziny dziennie i zbudujemy zespół, który nauczymy samodzielnej pracy to np. mając 5 osób w zespole, gdzie każda z tych osób będzie pracowała po 1h, to w sumie zostaniemy wynagrodzeni łącznie za 7h, co na tradycyjnym etacie nie jest możliwe.
Innym ciekawym aspektem jest dziedziczność. Co oznacza, że cokolwiek przydarzyłoby mi się w życiu, to wszystko co wypracuję przechodzi na moje dzieci. Będąc na etacie niestety nie mamy takiej możliwości.
Negatywnym, a zarazem poztywnym aspektem w systemie mlm, jest to że nikt nikogo nie może zwolnić ze swojej struktury.

Negatywnym aspektem jest odroczona gratyfikacja. Wiele osób nastawia się na wypłatę od pierwszego miesiąca działalności, a niestety na początku są to niewielkie zarobki, które w zależności od rozwoju naszego biznesu rosną.

System mlm nie jest idealny, ale jest po prostu lepszy. 

O AUTORZE:

Nazywam się Anna Bejma. Przed założeniem rodziny pracowałam w korporacji na pełny etat. Gdy zostałam mamą trójki dzieci najważniejszymi wartościami dla mnie stały się zdrowie oraz szczęście rodzinne. Zaczęłam poszukiwać dodatkowych form aktywności zawodowej. Chciałam, żeby było to coś, co będzie dawać satysfakcję lecz nie odbierze mi czasu dla najbliższych. Taką szansę daje mi współpraca z firmą Forever Living Products i budowanie własnego biznesu online. Mogę pracować, rozwijać się i zarabiać, a przy tym być w domu i mieć czas dla rodziny.

Znajdziesz mnie na Instagramie i na Facebooku.

Anna Bejma dla Oszczedznie na przyszłość

Podobał Ci się powyższy artykuł?

Polub, udostępnij lub zostaw swój komentarz, abym wiedziała, że moja praca nie idzie na marne.

Będzie mi bardzo miło, jeśli odwiedzisz mnie na Facebooku!

Znajdziesz mnie też na:

Instagram joanna_postupalska

LinkedIn Joanna Postupalska-Bożek

You Tube Joanna Postupalska

Możesz również zamówić na maila powiadomienia o nowych wpisach. Zapraszam – zeskroluj wyżej.