Jak zarobić na nieruchomościach robiąc flipy

INWESTOWANIE W NIERUCHOMOŚCI CZĘŚĆ II. FLIPY

Cykl o INWESTOWANIU W NIERUCHOMOŚCI rozpoczęłam wpisem o podstawach tego rodzaju inwestycji. Możesz zobaczyć go tutaj:

INWESTOWANIE W NIERUCHOMOŚCI. CZĘŚĆ I. PODSTAWY.

To kolejny wpis z cyklu Inwestowanie w nieruchomości. Poniżej opisane zostaną tzw. flipy.

Wpis gościnny: Kinga Lalowicz

Co to jest „house flipping” czy „flipy”?

Bezpieczne inwestowanie, które pomaga w efektywny i szybki sposób wygenerować zysk, to zapewne marzenie niejednej osoby. Jednakże w dzisiejszych czasach, kiedy bankowe lokaty nie są już za bardzo opłacalne, inwestorzy poszukują innych źródeł szybkiego pomnożenia swojego kapitału. Jak więc znaleźć tę drogę? Czy w ogóle jest coś godnego uwagi i poświęcenia swoich pieniędzy? Okazuje się, że tak. Przedstawię Wam dziś propozycję tego, jak bezpiecznie zacząć zarabiać na nieruchomościach w Polsce.

Jeśli zaczęliście już szukać czegoś w tym temacie, zapewne natknęliście się na tajemniczo brzmiący zwrot „house flipping” lub po prostu „flipy”. To nowy trend, który przypłynął do nas zza oceanu i póki co nie doczekał się naszej rodzimej nazwy. Ja nazwałabym go po prostu flipowaniem. Najogólniej mówiąc, „house flipping” to sztuka polegająca na zakupie nieruchomości do remontu i jej szybkiej sprzedaży.

Istota tkwi w tym, żeby znaleźć taką nieruchomość, w której tkwi potencjał. Ważne, aby nie wymagała zbyt dużego wkładu finansowego, można było szybko ją wyremontować, stworzyć z niej perełkę, a potem sprzedać z dużym zyskiem.

flipping inwestowanie w nieruchomości

Brzmi jak marzenie! Co więc jest potrzebne, aby to marzenie zrealizować?

Krok 1: Zainwestowanie kapitału

Najlepiej mieć własny kapitał, bo okazje inwestycyjne na rynku znikają za szybko, aby ustawić się w kolejkę po kredyt na poczet takiej inwestycji.

Krok 2: Znalezienie właściwej nieruchomości

Jeżeli już dysponujemy kapitałem, który pozwala nam na zakup nieruchomości, przed nami najtrudniejszy etap — znalezienie właściwego obiektu. Ważne, żeby cena lokalu była poniżej wartości rynkowej. Lokalizacja, czy stan wybranej nieruchomości jest istotnym czynnikiem. Jeżeli trafimy na naprawdę zrujnowane mieszkanie, jego remont będzie po prostu nieopłacalny. Może pochłonąć zbyt wiele pieniędzy i późniejsza sprzedaż nie przyniesie oczekiwanego zysku. Pamiętaj, żeby w sprawie oceny stanu budynku skonsultować się z fachowcem! Jeśli tego nie zrobimy, możemy nie dostrzec tak ważnych rzeczy, jak np. konieczność wymiany całej instalacji elektrycznej, czy wady ukryte. Jest to bardzo ważne, niemal tak samo ważne, jak potencjał lokalizacyjny.

Krok 3: Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży

Jeżeli już wiemy, że remont będzie w zasięgu naszego budżetu, można przejść do dalszej części, czyli zajęcia się dopieszczaniem nieruchomości. Należy wziąć pod uwagę najważniejsze pomieszczenia w każdym domu, czyli łazienkę i kuchnię. Jeżeli spodobają się one potencjalnemu nabywcy, na pewno łatwiej będzie przekonać go do kupna. 

Jak znaleźć mieszkanie pod inwestycję?

Nie ma jednego złotego środka, który byłby odpowiedni dla każdego. W dobie wzmożonego zainteresowania inwestowaniem w nieruchomości znalezienie tej odpowiedniej staje się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza dla początkującego inwestora. Jakie są więc możliwości?

1. Najprostszym sposobem wydaje się samodzielne przeszukiwanie ofert na portalach ogłoszeniowych. Jest to jednak propozycja wymagająca sporej dawki cierpliwości i zaangażowania. Ogłoszenia trzeba przeglądać niemalże bez przerwy. 

2. Kolejną opcją jest podjęcie współpracy z pośrednikiem nieruchomości lub też z sourcerem, czyli specjalistą, który zajmuje się pozyskiwaniem nieruchomości, a właściwie specjalnych okazji do zainwestowania. Podjęcie współpracy z odpowiednio dobrym i kompetentnym specjalistą może zaprocentować szybkim rozwojem biznesu związanego z inwestowaniem w nieruchomości i ich flipowaniem. Często takie osoby załatwiają formalności za inwestora, a on sam ogranicza się już tylko do wykonania przelewu oraz stawienia się na podpisanie aktu notarialnego.

3. Inną możliwość stanowią także licytacje komornicze lub aukcje u syndyka.

Jakie dokumenty należy podpisać?

Każdy, a zwłaszcza początkujący inwestor, powinien znać istotę house flippingu również od strony prawnej. Biorąc pod uwagę dynamicznie zmieniające się prawo, warto być na bieżąco z aktualnie obowiązującymi przepisami oraz znać regulacje i standardy podstawowych dokumentów niezbędnych przy takich operacjach, jak kupowanie nieruchomości.

House flipping inwestowanie w nieruchomości

Więcej na ten temat możesz przeczytać w moim e-booku, który pobierzesz zapisując się na listę osób oczekujących na mój kurs o flipowaniu: https://www.lalowicz.pl/kurs-dla-inwestorow-w-nieruchomosci/

Jeżeli zdecydujesz się na tego typu biznes, ale masz wątpliwości co do swoich planów i startu – skontaktuj się ze mną. Po to tutaj jestem!

AUTOR: Nazywam się Kinga Lalowicz. Jestem prawnikiem, który w trakcie kilkunastu lat kariery widział zarówno wiele sukcesów, jak i katastrofalnych porażek w świecie inwestowania w nieruchomości. Jestem także doradcą finansowym oraz agentem nieruchomości. Moją misją jest niesienie pomocy inwestorom. Wyjaśniam im wszelkie niejasności związane z prawem podczas procesów inwestycyjnych. Dbam o komfort psychiczny moich klientów, zapewniając kompleksowe wsparcie na każdym etapie inwestowania w nieruchomości.

Znajdziesz mnie na mojej www: www.lalowicz.pl oraz w social mediach :

Facebook: www.facebook.com/kingalalowicz 

Instagram: www.instagram.com/kingalalowicz

LinkedIn: www.linkedin.pl/in/kingalalowicz

Kinga Lalowicz House Flipping

Podobał Ci się powyższy artykuł?

Polub, udostępnij lub zostaw swój komentarz, abym wiedziała, że moja praca nie idzie na marne.

Będzie mi bardzo miło, jeśli odwiedzisz mnie na Facebooku!

Znajdziesz mnie też na:

Instagram joanna_postupalska

LinkedIn Joanna Postupalska-Bożek

You Tube Joanna Postupalska

Możesz również zamówić na maila powiadomienia o nowych wpisach. Zapraszam – zeskroluj wyżej.