Bogate dzieci – recenzja książki

„Bogate dzieci” Toma Corleya to poradnik dla rodziców, który tak naprawdę ma … fabułę. Całość porad wpleciona jest we wspaniałą opowieść o tym, jak żyć, aby być szczęśliwym i jak to bogate życie wygląda.

Bogate dzieci Tom Corley

O czym jest ta książka

Ojciec opowiada synowi historię swojego rozwoju osobistego. Wydarzyło się to podczas…. no właśnie…. jednych wakacji, które miały wpływ na całe jego późniejsze życie. Książka przedstawia niesamowite historie opowiadane w podróży, wypełnione cennymi lekcjami o życiu i wspaniałym czasie spędzonym podczas tych wakacji. Wyglądało to tak: tydzień nauki i tydzień rozrywki – ale jakiej….. na najwyższym poziomie, bez względu na koszty, dającej wspomnienia na całe życie.

Ważne przesłanie

Czytając tę książkę uświadomiłam sobie, jak ważne są wiedza, zasady, wartości, które my rodzice przekazujemy następnemu pokoleniu. Tak wiele zależy od nas, rodziców. Jeśli nasze życie jest ciekawe, jesteśmy niezależni finansowo, pełni pasji, radości… to nasze dzieci to kupią i też będą chciały tak żyć.

W książce „Bogate dziecko” Tom Corley przekazuje 10 nawyków sprzyjających nie tylko osiąganiu sukcesów, ale i pokonywaniu trudności. Te uniwersalne zasady przynoszą nie tylko pieniądze, ale i zadowolenie z życia, wspaniałe relacje z ludźmi, a także umiejetność poradzenia sobie ze strachem.

Dlaczego ta książka jest dla rodziców

Jest to książka o tym, jak my rodzice powinniśmy „prowadzić” nasze dzieci przez życie. Nie wychowywać, ale wspierać i dawać powody do wyciągania wniosków. Powinniśmy być mentorami, nauczycielami, a nie tylko opiekunami. Podczas czytania niemal poczujesz, jak ludzie bogaci czują, myślą i postępują. Ostatecznie można z niej wnioskować, że sukces to nie tylko pieniądze, ale odpowiednie zadowolenie z życia.

Temat sukcesu już opisywałam na tym blogu, jeśli chcesz się zapoznać albo odświeżyć temat z innej perspektywy, zajrzyj tutaj:

Być może i Ciebie, dorosły człowieku, ta lektura zainspiruje do zmian. Nie ma się czego wstydzić, że czegoś nie wiesz. Im więcej wiesz, tym mniej wiesz – jak powiedział klasyk 🙂 dlatego warto uczyć się całe życie. Bo niby jak mamy edukować nasze dzieci, skoro sami narzekamy na braki, że nas na nic nie stać i ciągle gonimy za pieniądzem, żeby po prostu przetrwać. Ta książka pokazuje dobre oblicze bogactwa i uwydatnia wszystkie cechy ludzi zamożnych, które w przeważającej mierze zadecydowały o ich finansowym powodzeniu.

Stań się takim, jakim chciałbyś, aby było Twoje dziecko i przekaż mu później te wartości. Dzieci nas naśladują, więc w zasadzie na początek Twoja postawa wystarczy.

Dodam na koniec, że czytając tę książkę warto robić ćwiczenia razem z nastoletnim bohaterem. Tak więc przygotuj notatnik, bo na pewno wiele myśli przelejesz na papier.

Podobał Ci się powyższy artykuł?

Polub, udostępnij lub zostaw swój komentarz, abym wiedziała, że moja praca nie idzie na marne.

Będzie mi bardzo miło, jeśli odwiedzisz mnie na Facebooku!

Znajdziesz mnie też na:

Instagram joanna_postupalska

LinkedIn Joanna Postupalska-Bożek

You Tube Joanna Postupalska

Możesz również zamówić na maila powiadomienia o nowych wpisach. Zapraszam – zeskroluj wyżej.