Grupowe inwestowanie w nieruchomości

Wpis gościnny: Natalia Muturi

Czy chciałbyś zarabiać więcej wbrew rosnącej inflacji i bezpieczne budować przyszłość finansową swoją i swoich dzieci?

Czy tak jak my obawiasz się inflacji i tego, że systematycznie zżera Twoje oszczędności? Oficjalne dane GUS mówią o inflacji sięgającej już ponad 5%. Metodologia liczenia inflacji nie jest do końca transparentna i rzeczywisty wzrost cen może być nawet wyższy. Niższe wskaźniki inflacji są bowiem korzystne dla rządu oraz budżetu państwa, gdyż spora część wydatków (m.in. wynagrodzenia sektora budżetowego, emerytury, itp.) są indeksowane wskaźnikiem inflacji. Co gorsze, wiele wskazuje na to, że inflacja będzie w najbliższym czasie rosnąć. 

Inflacja

Jak się chronić się przed inflacją?

Ochrony nie dają lokaty bankowe, dziś oprocentowane blisko zero procent. Niewykluczone jest nawet ujemne oprocentowanie lokat. Inwestowanie w waluty obce nie tylko wiąże się z ryzykiem kursowym, ale też nie uchroni Cię przed skutkami inflacji, która dotyka również kraje Eurolandu oraz USA (ostatnio ok 5,4%). Wprawdzie oprocentowanie 6-12 letnich obligacji skarbu państwa wynosi 0,5 do 1% powyżej wskaźnika inflacji GUS; ale oprocentowanie tych emitowanych na krótsze okresy wynosi 0,5 do 1% w skali roku, a więc znacząco poniżej wskaźnika inflacji. Złoto ostatnio zaliczyło spektakularne spadki wartości… Indeksy giełdowe raz rosną, raz pikują. Ryzyko inwestycyjne powoduje, że trudno jest jednoznacznie ocenić na ile posiadanie akcji konkretnych spółek giełdowych chroni Cię przed inflacją. Kupowanie ziemi rolnej zostało mocno ograniczone restrykcyjnymi przepisami ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego (UKUR), blokującym obrót ziemią.

Nie od dziś wiadomo, że mieszkania na wynajem to pewna lokata kapitału.

Nie tylko ich wartość rośnie – wg GUS, wzrost cen mieszkań w Q1 2021 wyniósł 7,2% w skali roku (6,5% rynek pierwotny; 7,8% na rynku wtórnym) – ale, co ważniejsze, dają stały dochód z najmu.

Wysokość dochodu z najmu zależy od miasta, od wielkości mieszkania, od sprawności w zarządzaniu najmem (pustostany, ściągalność czynszu, itp.) Mieszkania obecnie dają zwroty z najmu – bez wliczania potencjalnego wzrostu wartości rynkowej danej nieruchomości:

  • w wysokości od 2% (duże, drogie, luksusowe apartamenty w centrum Warszawy lub luksusowe domy w dzielnicach willowych)
  • do 4-5% (małe kawalerki w mniejszych miastach lub mieszkania wynajmowane na pokoje w miastach akademickich),
  • do 6-8% przy zakupie całej kamienicy. 

Inwestowanie w nieruchomości na wynajem są coraz popularniejsze w Polsce, ale dostępne tylko dla osób ze sporym kapitałem.

Zobacz też wpis WYNAJEM KORPORACYJNY

Inwestowanie w nieruchomości

Zakup nieruchomości na wynajem to doskonałe zabezpieczenie przed inflacją. Zapewnia je zwrot z najmu oraz utrzymanie lub wzrost aktywa inwestycyjnego. Niestety wymaga sporego wysiłku, wiedzy i czasu.

Poszukiwanie, ocena atrakcyjności, zakup, nadzór nad remontem i doposażaniem mieszkania, a potem poszukiwania najemców, ogłaszanie mieszkania na portalach, odbieranie telefonów, prezentacje mieszkania, finansowa weryfikacja najemcy, negocjacje umowy najmu, sporządzanie szczegółowej inwentaryzacji, pilnowanie terminowości wpłat czynszów najmu i reagowanie na opóźnienia, rozliczanie mediów i opłat administracyjnych, reagowanie na zgłaszane usterki i awarie, organizowanie napraw, likwidowanie szkód u ubezpieczyciela, itd. zajmują mnóstwo czasu. Im większy Twój portfel, tym będzie wymagał większego zaangażowania Twojego czasu i energii. 

Czy masz na tyle dużo wolnego czasu? Pewnie nie…

Bazując na swoich ponad 23-letnich doświadczeniach w inwestowaniu w najem mieszkań, Mzuri postanowiło zaoferować produkt inwestycyjny łączący bezpieczeństwo inwestowania w mieszkania na wynajem z bardzo wysokimi zwrotami zabezpieczającymi przed inflacją. Jednocześnie, zapewniając kompleksową obsługę całego procesu inwestycyjnego oraz zarządzania najmem (Mzuri ma największe w Polsce doświadczenie w zarządzaniu najmem – opiekując się ponad 7000 mieszkań w kilkudziesięciu miastach całej Polski), jest to inwestycja tak mało absorbująca czasowo jak założenie lokaty bankowej.

Mowa o ofercie Mzuri CFI Tarcza Antyinflacyjna

Mzuri CFI to platforma do grupowego inwestowania w nieruchomości na wynajem w formule crowd fund investing. Jak dotąd powstało kilkanaście celowych spółek inwestycyjnych (sp. z o. o.), które zgromadziły łącznie około 80 milionów złotych i zrealizowały projekty, które przyniosły zwroty nawet 20% (w formule flippingu kamienic – kupno i remont kamienicy i następnie sprzedaż mieszkań z zyskiem) lub 6-7% rocznie (w formule czerpania stałych przychodów z bezpiecznego najmu długoterminowego). Zwroty te liczone są po wszystkich kosztach oraz po opłaceniu podatku CIT.

Formuła Mzuri CFI Tarcza Antyinflacyjna tym się różni od innych spółek rentierskich, że spółka zamiast co roku wypłacać całość zysków z najmu mieszkań w formie dywidendy, będzie – przez pierwsze 5 lat działania – całość zysków zatrzymywać i re-inwestować w zakup kolejnych mieszkań na wynajem. W ten sposób wzrośnie liczba posiadanych przez spółkę mieszkań. Dzięki temu oraz dzięki podniesieniu zyskowności zakupionych kamienic (5 lat to zwykle wystarczająco długi okres na przeprowadzenie remontu, ewentualne dobudowanie piętra, wyprowadzkę niepłacących najemców, podniesienie czynszów do poziomów rynkowych, itp.) spółka będzie mogła wypłacać dywidendę nie w wysokości 5-7% (ledwo pokrywających inflację), ale w wysokości 10% rocznie. W nieskończoność, chyba, że udziałowiec zdecyduje się sprzedać swoje udziały.

Nieruchomości to zabezpieczenie dla Ciebie i dla Twoich dzieci

Minimalny kapitał to 50 udziałów po 1000 złotych. Udziały są dziedziczne. Jest to rozwiązanie nie tylko zabezpieczające przed inflacją Twoje oszczędności, ale idealne również dla rodziców chcących stworzyć stypendium dla swoich dzieci. Inwestycja rzędu PLN 100 tyś, po 5 latach przynosić będzie Twoim dzieciom około 800 złotych miesięcznie. Co miesiąc, w nieskończoność. 

Na początku wpływy z dywidendy będziesz mogła / mógł odkładać, na przykład, na fundusz edukacyjny Twoich dzieci, potem w okresie studiów – na dodatek do stypendium. A po zakończeniu studiów i rozpoczęciu pracy zawodowej – jako dodatek do wynagrodzenia lub jako zaczątek funduszu edukacyjnego dla Twoich … wnucząt.

Jest to prawdziwe inwestowanie na przyszłość 🙂

Zobacz inne formy OSZCZĘDZANIA DLA PRZYSZŁOŚĆ DZIECI

Więcej informacji o Mzuri CFI Tarcza Antyinflacyjna znajdziesz na stronie https://mzuricfi.pl/

oraz pod numerem telefonu: 570 321 266.

O AUTORZE: Natalia Muturi

Wiceprezeska Mzuri – największej w Polsce firmy zarządzającej ponad 7000 mieszkań na wynajem w kilkudziesięciu miastach w Polsce. Prezeska Mzuri Investments – firmy, która pomogła już ponad tysiącu Polek i Polaków znaleźć, kupić i wyremontować mieszkania i kamienice w celach inwestycyjnych. Prezeska kilku spółek Mzuri CFI – platformy do grupowego inwestowania w nieruchomości na wynajem w formule crowdfund investing. Suma zebranego dotąd kapitału przekracza 75 milionów złotych. Założycielka Instytutu Edukacji Finansowej Kobiet. Natalia Muturi prowadzi swój podcast „Niezależne finansowo”. Absolwentka University of London oraz Akademii Leona Koźmińskiego.

Jeśli chcesz poznać inne formy inwestowania zajrzyj koniecznie:


Fundusze inwestycyjne

Złoto

Diamenty

IKZE

Kryptowaluty

Nieruchomości, w tym podstawy inwestowania, House Flipping i wynajem korporacyjny

Life Settlements

Flipping jubilerski

Podobał Ci się powyższy artykuł?

Polub, udostępnij lub zostaw swój komentarz, abym wiedziała, że moja praca nie idzie na marne.

Będzie mi bardzo miło, jeśli odwiedzisz mnie na Facebooku!

Znajdziesz mnie też na:

Instagram joanna_postupalska

LinkedIn Joanna Postupalska-Bożek

You Tube Joanna Postupalska

Możesz również zamówić na maila powiadomienia o nowych wpisach. Zapraszam – zeskroluj wyżej.