Szósta rocznica blogowania

27 lipca minęła 6 rocznica powstania bloga „Oszczędzanie na przyszłość”

Przez 6 lat na blogu pojawiło się 166 wpisów.

Z mojego bloga dowiesz się nie tylko tego, jak oszczędzać pieniądze, ale również znajdziesz informacje o edukacji finansowej, w tym sporo o edukacji finansowej dzieci, relacje z ciekawych wystąpień, opisy ciekawych form inwestowania czy odkładania na emeryturę. Oszczędzanie na przyszłość to według mnie podstawa do budowania kapitału, który może być nie tylko funduszem awaryjnym, poduszką finansową i kapitałem emerytalnym, ale przede wszystkim może stanowić kapitał dla przyszłych inwestycji. Ale najpierw trzeba uzbierać, żeby później inwestować, choć można zacząć już od naprawdę niewielkich kwot. Między innymi o tym właśnie piszę na blogu. I o tym , skąd wziąć pieniądze na te inwestycje i jak nimi zarządzać. Oszczędzanie jest wiec podstawą dla przyszłości Twoich finansów.

Wpisy tworzę samodzielnie albo zapraszam do współpracy gości będących ekspertami w danej dziedzinie.  Często polecam Wam dobre produkty, z których sama korzystam, a także książki, które są warte przeczytania. Czytam dużo, ale nie wszystkie książki polecam. 

Jeśli chcesz śledzić moje wpisy, zapisz się na powiadomienie o wpisach – dostaniesz maila, gdy tylko pojawi się nowy wpis. Publikuję raz, może 2 razy w miesiącu, więc nie będę bardzo „zaśmiecać” Twojej skrzynki.

Blog w liczbach

Czas napisać trochę o liczbach. Patrząc na statystyki w ciągu ostatnich 6 lat zajrzało na mojego bloga ponad 46 tys. osób. Blog zanotował ponad 111 tys. odsłon.

Czytelnicy bloga to osoby w różnym wieku, ale najwięcej tj. 35% czytelników to osoby młode w wieku 25-34 lata. 24% stanowią osoby w wieku 35-44 lat, a więc często o ustabilizowanej sytuacji finansowej, rodzinnej i zawodowej. Cieszy mnie fakt, że osoby w wieku 18-24 również odwiedzają moje strony i stanowią prawie 14% czytelników bloga. Ponad 15% użytkowników to osoby w wieku powyżej 55 lat. Mamy więc dużą rozpiętość wiekową, co świadczy o tym, że każdy znajdzie na moim blogu coś ciekawego dla siebie.

6 rocznica bloga Oszczędzanie na przyszłość

69% czytelników bloga stanowią kobiety, z czego również jestem dumna. Kobiety właśnie często nie zajmują się sprawami finansów, zrzucając ten temat na mężczyzn, a jednak to właśnie one powinny szczególnie zadbać o swoje finanse. Jeśli kobieta zna swoją sytuację finansową, to odpowiedzialnie dokonuje zakupów (nie opróżnia do zera konta męża 🙂 ), buduje oszczędności i wspólnie z mężem / partnerem dokonuje decyzji finansowych: większe zakupy, kredyty, podróże, itp. To powinno działać oczywiście w obydwie strony bez względu na proporcjonalny udział w dochodach Waszego gospodarstwa domowego. 

Skąd czytelnicy dowiadują się o moim blogu?

Wystarczy spojrzeć na statystyki źródeł wejść na bloga. Najwięcej wejść generują zwykłe wyszukiwarki internetowe. Oznacza to, że czytelnicy samodzielnie poszukują informacji o finansach osobistych i w ten sposób głównie trafiają na mojego bloga. W ten sposób na bloga trafia prawie połowa czytelników.

Drugim źródłem są media społecznościowe i z nich trafia na bloga prawie 32% osób. Aż 93% tego ruchu pochodzi z Facebooka, reszta z LinkedIn, Disqus, Instagram i YouTube.

Skąd pochodzą czytelnicy Oszczędzanie na przyszłość?

Gdzie najczęściej zaglądają czytelnicy?

Najwięcej odsłon na blogu odnotowuje wpis z lipca 2019 roku pt. „20 inspirujących cytatów o finansach”. Wpis ma 4510 odsłon przez okres 4 lat.

Drugim pod względem odsłon jest wpis o książkach o finansach: 5 KSIĄŻEK O FINANSACH. Ten artykuł miał 3535 odsłon.

W ostatnim roku sporo odsłon odnotował też wpis „5 kroków do inwestowania na giełdzie” Ani Witowskiej  oraz wpis „Czy wszyscy jesteśmy otoczeni przez idiotów” będący recenzją tej książki.  

Gdzie można mnie obserwować na co dzień

Promowanie wpisów blogowych i prowadzenie interakcji z czytelnikami bloga umożliwia mi nie tylko system komentarzy na blogu, ale również prowadzone media społecznościowe.

Najwięcej obserwujących mam na FB: 2700 osób obserwuje mój profil.

Na Instagramie mam 1106 followersów.

Na moim proflu na LinkedIn obserwuje mnie 1421 osób (wzrost o ponad 300 osób w ciągu roku). Na tym kanale odnotowuję największe wzrosty obserwujących w ciągu ostatnich 2 lat. Zapraszam do obserwowania: https://www.linkedin.com/in/joanna-postupalska/

I na końcu kanał na You Tube na razie ma 23 subskrybentów.

🤩🤩🤩🤩 Zapraszam Cię do subskrybowania moich kanałów.

Poprzednie rocznice

Wpis z okazji piątej rocznicy powstania bloga możesz przejrzeć tutaj: 

Jeśli masz ochotę zapoznać się z wpisem na 4 rocznicę i poznać jak zmieniał się blog – zajrzyj tutaj: 4 ROCZNICA BLOGOWANIA.

3 rocznica dotyczyła podsumowania i tego dlaczego warto oszczędzać na przyszłość: 3 ROCZNICA BLOGOWANIA.

Wpis z okazji 2 rocznicy dotyczył podsumowania i informacji dlaczego piszę tego bloga: 2 ROCZNICA BLOGOWANIA

Zobacz też pierwsze podsumowanie: https://www.oszczedzanienaprzyszlosc.pl/2018/07/podsumowanie-dzialanosci-bloga-oszczedzanie-na-przyszlosc-w-i-polowie-2018-roku/

A Ty od dawna zaglądasz tutaj ?

Daj znać w komentarzu.

Podobał Ci się powyższy artykuł?

Polub, udostępnij lub zostaw swój komentarz, abym wiedziała, że moja praca nie idzie na marne.

Będzie mi bardzo miło, jeśli odwiedzisz mnie na Facebooku!

Znajdziesz mnie też na:

Instagram joanna_postupalska

LinkedIn Joanna Postupalska-Bożek

You Tube Joanna Postupalska

Możesz również zamówić na maila powiadomienia o nowych wpisach. Zapraszam – zeskroluj wyżej.