Czwarta rocznica powstania bloga

27 lipca minęła czwarta rocznica powstania bloga „Oszczędzanie na przyszłość”. Dla mnie to okazja do podsumowania mojej pracy i mam nadzieję, że poniższy tekst będzie interesujący również dla Was. Wierzę też, że to nie ostatnia rocznica tego bloga!

Dziś chciałabym wyłuskać to, co według mnie najbardziej wybrzmiewa z mojego bloga. To oczywiście wpisy, które pojawiają się dość regularnie.

Przez 4 lata na blogu pojawiło się…..128 wpisów. Obecny jest 129 w kolejności. Czy to dużo? Średnio około 3 wpisów miesięcznie, więc jak na moją „zajętość” zawodową i osobistą, to całkiem niezły wynik.

Jak zmienia się blog

Na początku pisałam tylko o podstawowych narzędziach do zarządzania finansami, metodach oszczędzania na przyszłość i dbania o swój portfel. Od wakacji ubiegłego roku poszłam trochę dalej, zakładając, że czytelnicy już pewnie coś odłożyli i zaczęłam pisać o inwestowaniu. Pojawiło się sporo wpisów o różnych metodach inwestowania pieniędzy. Zaczęłam zapraszam różnych ekspertów, bo przecież najlepiej jest uczyć się od specjalistów.

Możecie zapoznać się z inwestycjami w fundusze inwestycyjne, złoto, diamenty, kryptowaluty. W 2021 roku rozpoczęłam też cykl wpisów o inwestowaniu w nieruchomości, bo żyjemy w czasach, gdy ludzie poszukują alternatywnych form do produktów bankowych i coraz częściej interesują się właśnie nieruchomościami.

Sporo artykułów na blogu dotyczy edukacji finansowej dzieci. Jestem współtwórcą grupy „Edukacja finansowa i przedsiębiorczość dzieci”, więc jeśli chcielibyście być na bieżąco z tematami jak uczyć dzieci o pieniądzu, zarabianiu, oszczędzaniu, wydawaniu, to zapraszam do grona członków grupy.

Od 4 lat dzielę się z Wami też ciekawymi książkami, które czytam (oczywiście nie wszystkimi, które przeczytałam, bo musiałabym prowadzić bloga książkowego). Możesz przejrzeć polecane przeze mnie książki w części CZYTAM. Często otrzymuję propozycje recenzowania książek znanych polskich wydawnictw i często korzystam z ich uprzejmości przeczytania nowych książek.

W ramach POLECAM dzielę się z Wami informacją o produktach, z których sama korzystam i które Wam polecam. Nie ukrywam, że jeśli skorzystacie z mojej oferty i zakupicie któryś z produktów, to ja otrzymam drobną prowizję partnerską – co nie powoduje zmiany cen dla Was, które są bardzo atrakcyjne.

Gdzie najczęściej zaglądają czytelnicy

Na blogu mam wiele artykułów eksperckich, z których jestem szczególnie dumna, ale czytelnicy wybierają swoje ulubione. Skoro jest rocznica, to podsumujmy te najbardziej popularne wśród czytelników bloga.

Najwięcej odsłon ma artykuł ze stycznia 2019 roku pt. „5 książek o finansach, które warto przeczytać w 2019 roku” 

Wpis zanotował ponad 3342 odsłony przez okres 2,5 roku.

Drugi najbardziej popularny wpis na blogu to artykuł z 2018 roku pt. ”Ulgi podatkowe za 2017 rok”  Ma 3306 odsłon.

Jeśli cofnęlibyśmy się o rok do tyłu (lipiec 2020-lipiec 2021), czyli do czasu ostatniej rocznicy, to w tym czasie blog zanotował 22074 odsłony.

Najczęściej odwiedzanym artykułem w tym okresie był wpis z lipca 2019 roku „20 inspirujących cytatów o finansach” który zanotował w tym okresie 1662 odsłony.

Dużą popularnością w ww. okresie cieszył się również wpis o asertywności, w którym przedstawiam absolutnie niefinansowe aspekty naszego życia, ale jak widać cieszące się ogromnym zainteresowaniem. Wpis możesz przeczytać tutaj:

Inne wpisy, do których często zaglądają czytelnicy to:

Zrób porządki w dokumentach i panuj nad tym 

MLM – czy można na tym zarobić

Jak zacząć inwestować w kryptowaluty

i inne, które możesz przejrzeć tutaj: SPIS TREŚCI

Statystyki bloga

W ciągu tych czterech lat blog odwiedziło około 30 tys. osób.  W tym czasie blog zanotował ponad 81 tys. odsłon.

Zobacz statystyki grup wiekowych i płci za cały okres prowadzenia bloga:

Zobacz źródła, skąd przychodzą czytelnicy. Jak widać wyszukiwarka internetowa jest liderem.

Media społecznościowe

Promowanie wpisów blogowych i prowadzenie interakcji z czytelnikami bloga umożliwia mi nie tylko system komentarzy na blogu, ale również prowadzone media społecznościowe.

Będzie mi bardzo miło, jeśli odwiedzisz mnie na Facebooku!

Znajdziesz mnie też na:

Instagram joanna_postupalska

LinkedIn Joanna Postupalska-Bożek

You Tube Joanna Postupalska

Najwięcej obserwujących mam na FB: 2457 osób obserwuje mój profil.

Na Instagramie mam 544 followersów.

Na moim proflu na LinkedIn obserwuje mnie 751 osób.

I na końcu kanał na You Tube na razie ma 17 subskrybentów, a opublikowałam na nim 10 filmów poświęconych finansom.

🤩🤩🤩🤩 Zapraszam Cię do subskrybowania moich kanałów.

Współprace

Ze względu na fakt, że prowadzę tego bloga musze się pochwalić, że poznałam wielu wspaniałych, utalentowanych, energicznych i zdeterminowanych na sukces osób. Nie sposób wymienić wszystkich, ale na uwagę zasługuje Arek Błażyca i jego KOT BIZNESIK , Sylwia Wojciechowska z JULEK I DZIURA W BUDŻECIE  , Anna Smolińska z KOBIETA INWESTUJE  , Agnieszka Wodyńska, czy  Ania Witowska z KOBIECY PUNKT WIDZENIA i wielu innych. Dziękuje Wam za współprace i inspiracje. 

Jestem otwarta na współprace, wpisy gościnne, wywiady z ciekawymi ludźmi dla których finanse są pasją i sposobem na życie. 

I na koniec pytanie do Was: od kiedy czytasz mojego bloga i który artykuł najbardziej przypadł Ci do gustu?

Czy ta rocznica jest pierwszą, jaką świętujesz ze mną, czy może kolejna?