„Dolina Dostatku” – koniecznie kup i przeczytaj!

Przedstawiam Wam wspaniałą książkę o …. smoku. No właśnie – o smoku, ale też o historii pieniądza i innych ciekawych zjawiskach świata związanych z pieniędzmi. Autor zmierza do pewnej wizji rzeczywistości, koniecznie sprawdź co to za historia. To zrób sobie kawkę i zaczynamy:

Dolina Dostatku

„Dolina Dostatku – Misja Invictusa, chciwe smoki i tajemniczy Satoshi” – to fabularyzowana i pięknie zilustrowana historia pieniądza od barteru, aż po pieniądze cyfrowe, w tym kryptowaluty. Fabuła opowiada o życiu mądrego smoka, Invictusa, który pragnie wieść dostatnie życie. Wraz z wybranką swojego serca osiedlają się w malowniczej Dolinie Dostatku, gdzie Smok Invictus zostaje królem, a jego głównym celem jest zapewnienie godnego bytu wszystkim mieszkańcom doliny.

Jednak jak to zwykle w życiu bywa, nie obejdzie się bez nieprzewidzianych przygód, zwłaszcza, kiedy władze przejmie ktoś o innych poglądach…

„Dolina Dostatku” to historia, która opowiada jak mieszkańcy kombinowali, aby wynaleźć „pieniądz” i zastąpić nim handel wymienny. Podana w bardzo ciekawy, storytellingowy sposób. Fabuła nie jest nudna, można podążać za wartkimi zmianami w akcji i wszystko dzieje się w dość szybkim tempie. Idealnie dla dzieciaków XXI wieku, które potrzebują szybkich zwrotów akcji, aby zatrzymać ich zainteresowanie. 

Moje refleksje po przeczytaniu

Kiedy byłam małą dziewczynką, też myślałam, że życie polega na pracy w celu zarabiania pieniędzy, aby je później „zjeść” 🙂 – czyli skonsumować. Także ten smok miał bardzo zbliżone pojęcie o życiu do mojego. Ja również chciałam zrobić coś, aby mieć więcej środków na realizację marzeń i czas dla bliskich. Takie wychowanie w trudnych warunkach bardzo często prowadzi do buntu dającego często motywację do zmiany.

Zapoznaj się z historią smoka, a może zobaczysz siebie z dawnych lat?

A może siebie jako rodzica, który pokazuje dziecku tylko ciężką pracę?

Rodzica, który pracuje i nie ma czasu zatrzymać się i pobyć…..

Myślę, że warto tak wyedukować dzieci, aby potrafiły pracować nie tyle ciężko, co mądrze. Być może ta idea podana w tej książce będzie zrozumiana przez Twoją pociechę i wykorzystana w przyszłości.

Czyli robić więcej w krótszym czasie i zarabiać więcej pieniędzy. Marzenie? Hm…. Niekoniecznie. Przeczytaj, a dowiesz się, że można to zrealizować.

Robić to co się lubi, tak się da?

Pojawia się wątek specjalizowania się w tym, w czym jesteśmy najlepsi i co najlepiej lubimy robić. Gdybyśmy wszyscy w ten sposób wykonywali pracę, nie byłoby „tyrki”, „roboty” czy „nudnej dniówki”. Warto takie idee wszczepiać naszym dzieciom, aby podążały za swoimi pasjami i szukały zajęcia, które będzie przynosić satysfakcję i pieniądze. Ważne: nie tylko satysfakcję, ale i PIENIĄDZE!!!

O czym jest książka i dla kogo?

Dzięki lekturze „Doliny Dostatku” czytelnicy poznają wady i zalety różnych form pieniądza. Zastanowią się nad rolą gotówki w gospodarce, ale przede wszystkim w życiu każdego z nas. Dowiedzą się, skąd pojawia się inflacja i do czego może doprowadzić oddanie władzy nad naszym majątkiem w ręce innych.

Jak pisze sam autor w mediach społecznościowych o premierze książki:

Książka dla dzieci w wieku od 6 do 106 lat, dzięki której dowiecie się:

  • Jak zmieniał się pieniądz na przestrzeni dziejów.
  • Czym się różni solidny pieniądz, od tych niesolidnych i w którym z nich warto odkładać pieniądze.
  • Skąd bierze się inflacja i jak się przed nią bronić.
  • Czym jest i dlaczego powstał Bitcoin.
  • Dlaczego gotówka jest ważnym elementem wolności.

…. i wiele, wiele więcej 🙂

Kim jest autor?

Arkadiusz Błażyca – autor bestsellerowych książek dla dzieci z zakresu edukacji finansowej i przedsiębiorczości. Twórca m.in. takich tytułów jak „Kot Biznesik”, czy serii „Kudłaty i Grosik”.

Książkę „Kot Biznesik” przedstawiałam Wam już na łamach tego bloga i w moich mediach społecznościowych, polecam ją też podczas różnych prelekcji związanych z edukacją finansową dzieci.

Recenzję „Kota Biznesika” możesz przeczytać tutaj

Arka mogliście poznać jako twórcę i współautora facebookowej grupy, do której już od dawna Was zapraszam: FB „Edukacja finansowa i przedsiębiorczość dzieci”. Możecie tam korzystać z darmowej wiedzy dotyczącej edukacji finansowej dzieci. Zostań członkiem tej grupy, wtedy będziesz dostawać mnóstwo fajnej darmowej wiedzy. Zachęcam też do śledzenia profili Arka w różnych mediach społecznościowych – absolutnie nieszablonowy sposób podejścia do edukacji finansowej dzieci.

Polecam serdecznie

Książkę „Dolina dostatku” otrzymałam od Arka jeszcze w wersji nieoszlifowanej z początkiem 2023 roku. Przeczytałam w jeden wieczór, bo tak dobrze się ją czyta. Polecam Wam serdecznie jako PATRON MEDIALNY tej książki.

W liście do mnie Arek napisał:

„Szkoła nigdy nie była miejscem, w którym uczą przydatnych umiejętności, a do takich bez wątpienia należy edukacja finansowa. Dzięki Tobie, mamy szansę realnie wpłynąć na przyszłość wielu przyszłych dorosłych 🙂”

Arkadiusz Błażyca

Edukacja finansowa to moja życiowa misja. Dlatego apeluję:

KUP tę książkę i zacznij edukować siebie i swoje dzieci.

Książkę można zamówić na www.arkadiuszblazyca.pl/dolina-dostatku 
Na allegro.pl lub na ksiegibarneja.pl – księgarni dla przedsiębiorców.

Tylko w ten sposób mamy możliwość stawania się coraz bardziej świadomym finansowo społeczeństwem, dla którego terminy „inflacja”, „dług”, „oszczędności” są jasne i nie kojarzą się z ubóstwem, a dają podstawę do dokonywania wyborów zgodnych z nami w sytuacjach od nas niezależnych. W szczególności zwracam uwagę na fakt, że dzięki edukacji finansowej jesteśmy w stanie przewidzieć pewne sytuacje, które będą mieć miejsce w przyszłości i spokojnie się na nie przygotować. To daje nam spokój i komfort bycia przygotowanym.

Udało mi się Ciebie zachęcić do zakupu?

Jeśli chcesz zacząć edukację finansową dzieci – ZAJRZYJ TEŻ DO PONIŻSZYCH WPISÓW BLOGOWYCH:

EDUKACJA FINANSOWA DZIECI – NAUCZ DZIECKO OSZCZĘDZANIA

JAK ULA UCZY SWOJE DZIECI ZARZĄDZANIA PIENIĘDZMI?

JAK ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI O PIENIĄDZACH?

KIESZONKOWE DLA DZIECKA

KIESZONKOWE JAKO NARZĘDZIE DO NAUKI OSZCZĘDZANIA

JAK UCZYĆ DZIECKO O FINANSACH W PRAKTYCE

OSZCZĘDZANIE NA PRZYSZŁOŚĆ DZIECKA

NAWYKI RODZICÓW A FINANSE DZIECI

EDUKACJA FINANSOWA DZIECI W CZASACH PANDEMII

O EDUKACJI FINANSOWEJ DZIECI – RELACJA Z WYSTĄPIENIA NA KONFERENCJI

EDUKACJA FINANSOWA DZIECI – WYWIAD Z EKSPERTEM OD FINANSÓW

JAK NAUCZYĆ DZIECI INWESTOWANIA

METODA 3 SŁOIKÓW W ZARZĄDZANIU KIESZONKOWYMI PRZEZ DZIECI

Artykuł jest jednym z wielu napisanych przeze mnie recenzji książkowych. Jeśli chcesz poznać więcej ciekawych książek, po których przeczytaniu dzielę się refleksjami i lekcjami, zapraszam tutaj: CZYTAM

Podobał Ci się powyższy artykuł?

Polub, udostępnij lub zostaw swój komentarz, abym wiedziała, że moja praca nie idzie na marne.

Będzie mi bardzo miło, jeśli odwiedzisz mnie na Facebooku!

Znajdziesz mnie też na:

Instagram joanna_postupalska

LinkedIn Joanna Postupalska-Bożek

You Tube Joanna Postupalska

Możesz również zamówić na maila powiadomienia o nowych wpisach. Zapraszam – zeskroluj wyżej.