Podsumowanie blogowe 2022 roku

Koniec roku to najlepszy czas na podsumowanie. Zanim przejdę do planowania, zawsze robię sobie takie podsumowanie, aby odhaczyć, co zrealizowałam, a co wymaga zmiany daty realizacji. 

Warto podsumowywać rok. Takie podsumowanie pozwala zebrać wszystkie zrealizowane cele, spojrzeć na dokonania, sukcesy i cieszyć się mnogością różnych osiągnięć, jakich dokonałaś/eś. Uwierz mi, że w ciągu roku z pewnością zrealizowałaś/eś wiele pomysłów, a może nawet marzeń. Spróbuj je wszystkie zapisać w postaci podsumowania.

W tym podsumowaniu postaram się wybrać niektóre wpisy i wydarzenia z każdego miesiąca i podzielić się z Wami tymi, które według mnie były najciekawsze w działalności bloga Oszczędzanie na przyszłość.

W sumie w 2022 roku na blogu opublikowałam 20 artykułów, a także 240 postów na Facebooku, podobnie na Instagramie i 50 postów na LinkedIn.

Co się wydarzyło w poszczególnych miesiącach 2022 roku

Styczeń 2022

Zaraz na początku roku pojawiła się moja lista czytelnicza „must read 2022”:

Dajcie znać, czy udało Wam się przeczytać chociaż jedną z moich propozycji. 

W styczniu zdecydowałam się też na współpracę z BuyBox-recenzuj i zarabiaj, aby ułatwić Wam ścieżkę zakupową recenzowanych książek w najlepszych cenach na rynku.

W styczniu na moim Instagramie świętowałam fakt, że mam 600 obserwujących. Coż, teraz na 27 grudnia 2022r. mam ich prawie 1100, więc liczba followersów przez ten rok wzrosła prawie o 100%. To duży sukces dla takiej działalności jak moja. 

Luty 2022

Poprosiłam Anię Bednarczyk o napisanie dla mojego bloga wpisu o oszczędzaniu w złoto. Czas wzrastających stóp procentowych, coraz wyższej inflacji spowodował, że ludzie zaczęli szukać bezpieczniejszych form inwestowania np. w złoto. Ania odkryła nam tajniki inwestowania w złoto niewielkimi kwotami.

Marzec 2022

Na fanpage pojawia się dokładnie 2600 obserwujących. Dziś jest nas tutaj 2667. Dziękuję za zaufanie.

Miałam przyjemność zostać patronem medialnym konkursu Index Investment Challenge – największego konkursu inwestycyjnego dla studentów z całej Polski. Miło jest kibicować młodym ludziom pasjonującym się inwestowaniem. 

W marcu pojawił się też wpis, który dla mnie – kobiety – jest szczególnie ważny. Zwracałam w nim uwagę na aspekty, o których często zapominają kobiety zatracając się w swojej codzienności, pracy opiekuńczej czy nieodpłatnie wykonywanych pracach domowych.

Wpis można przeczytać tutaj: 3 powody, dla których kobieta powinna mieć swoje pieniądze

Kwiecień 2022

Sporo już pisałam o inwestowaniu, więc postanowiłam zebrać wszystkie wpisy w jeden artykuł, abyście mieli dostęp do wszystkich wpisów o inwestowaniu w jednym miejscu. I tak powstał: 

A poza tym mały sukces mojego bloga. Znalazłam się w zestawieniu 30 ciekawych blogów finansowych w Polsce.

Maj 2022

Postanowiłam ponownie przeczytać książkę Tony’ego Robbinsa „Obudź w sobie olbrzyma”. Podzieliłam się z Wami przemyśleniami z tej książki i nadal serdecznie ją polecam. Link do recenacji tutaj: 

Czerwiec 2022

Zbieram informacje na temat tego, dlaczego ludzie nie oszczędzają na emeryturę. Potrzebowałam tego do przygotowania wystąpienia na spotkanie dla pracowników dużego banku. Później jednak powstał z tych materiałów całkiem spory blogowy wpis:

Lipiec 2022

W końcu upragnione wakacje.  Jednak finansowo nie jest „kolorowo” w Polsce. Inflacja szaleje, stopy procentowe rosną, rząd wprowadza na szybko tzw. wakacje kredytowe. Aby pomóc Wam zrozumieć temat i skorzystać w pełni z wakacji kredytowych przygotowałam wpis blogowy wyjaśniający w pigułce na czym polega zawieszenie spłat, kto może skorzystać i kiedy oraz czy warto skorzystać i jak się ubiegać o nie.  Artykuł można przeczytać tutaj: WAKACJE KREDYTOWE

W lipcu mój blog obchodził 5 rocznicę powstania. Z tego powodu przygotowałam dla Was wpis, w którym przedstawiam statystyki działania bloga przez ostatnie 5 lat.

Serdecznie zapraszam do czytania:

Sierpień 2022

Na blogu pojawia się recenzja wspaniałej książki „Najbogatszy człowiek w Babilonie”. Polecam książkę szczególnie dla młodzieży, która zaczyna zarabiać albo dla tych, którzy potrzebują nauczyć się fundamentalnych zasad zarządzania pieniędzmi.

Ze względu na coraz trudniejszą sytuację finansową Polaków spowodowaną drożyzną, rosnącymi opłatami, ratami kredytów – przedstawiłam Wam również kilka porad, które pomogą  choć trochę ograniczyć codzienne wydatki: EFEKT LATTE

Wrzesień 2022

We wrześniu Ania Witowska napisała dla mojego bloga wpis o tym, jak przygotować się do inwestowania na giełdzie i na co zwracać uwagę. Wpis możecie przeczytać tutaj: 5 kroków do inwestowania na giełdzie .

Październik 2022

Udzieliam wywiadu dla tygodnika „Twoje Imperium”. Miało być krótko i na temat, jak radzić sobie finansowo w czasach drożyzny i ograniczania wydatków, czyli jak oszczędzać.

Wywiad można w całości przeczytać we wpisie na moim blogu. Zapraszam: JAK OSZCZĘDZAĆ W TRUDNYCH CZASACH

Listopad 2022

Przeprowadziłam kilkadziesiąt spotkań szkoleniowych dotyczących IKZE. W związku z licznymi rozmowami o IKZE i IKE postanowiłam podzielić się z Wami tematem produktów emerytalnych na blogu: 

Grudzień 2022

Dla mnie to czas podsumowań. W tym roku na blogu mamy podsumowanie blogowe – to, które właśnie czytasz 🙂

Czytelnicy bloga

W 2022 roku mój blog odwiedziło ponad 8 tysięcy unikalnych użytkowników. Dane dotyczą okresu od 1 stycznia do 27 grudnia 2022 roku. Blog zanotował ponad 15 tys. odsłon.

Czytelnikami bloga są głównie kobiety: 64%, udział kobiet zwiększył się o 2 proc. w porównaniu z 2021 rokiem.

Najczęściej odwiedzają blog osoby w wieku 35-44 lata – stanowią oni 29% wszystkich użytkowników. W porównaniu z ubiegłym rokiem sytuacja się zmieniła, gdyż w 2021 roku blog odwiedzali w 30 % głównie młodzi w wieku 25-34 lata.

Obecnie 25% użytkowników to osoby w wieku 25-34 lata, a kolejno 16% jest w wieku 45-54. Zagląda do mnie coraz więcej osob w wieku, w którym należy myśleć o emeryturze, co jest dobrym sygnałem 🙂

Najchętniej czytane artykuły

 1. Najwięcej odsłon zanotował w 2022 roku wpis z 2019 roku „20 inspirujących cytatów o finansach”.  Został przeczytany aż 954 razy, co stanowiło 6% wszystkich odsłon blogowych. Ten wpis od lat najbardziej podoba się moim czytelnikom.
 2. Dużym powodzeniem w 2022 roku cieszył się również wpis z 2018 roku „Jak być bardziej asertywnym”. Wpis zanotował 672 odsłony, czyli ponad 4% całości odsłon. 
 3. Kolejnym czytanym najczęściej wpisem blogowym był wpis z 2022 roku „5 wartościowych książek, które warto przeczytać w 2022 roku”,   gdzie zanotowałam 641 odsłony. Cieszę się, że moi czytelnicy czerpią czytelnicze inspiracje właśnie z mojego bloga.
 4. Z tegorocznych wpisów popularny okazał się również wpis gościnny Ani Witowskiej „5 ważnych punktów do inwestowania na giełdzie”. Zanotował 297 odsłon.

Najczęściej komentowane artykuły

 1. Najwięcej komentarzy pojawiło się pod wpisem dotyczącym książek „ 5 wartościowych książek, które warto przeczytać w 2022 roku” . Zanotował 30 komentarzy.
 2. Sporo komentarzy, bo 29 pojawiło się pod wpisem „5 ważnych punktów do inwestowania na giełdzie ” 
 3. 22 komentarze pojawiły się pod wpisem „Jak inwestować pieniądze”.

Z tą liczbą komentarzy jest tak, że system zlicza wszystkie, czyli zarówno komentarze, jak i odpowiedzi do nich, ale i tak było ich sporo.

FANPAGE Joanna Postupalska-Bożek Oszczędzanie na przyszłość 

Na 27 grudnia 2022 roku liczba obserwujących wynosi 2667. Dziękuję wszystkim fanom za zaufanie i czytanie.

Na fanpage staram się publikować regularnie, codziennie, czasami kilka razy dziennie. Dzielę się z Wami nie tylko nowymi wpisami na blogu, ale również:

 • w każdą środę publikuję inspirujący cytat w ramach „Środy z cytatem”. W tym roku zamiast środy z cytatem pojawiały się też finansowe porady w ramach cyklu „Joanna radzi”,
 • publikuję informacje o czytanych przeze mnie książkach –  co najmniej raz w miesiącu przedstawiam ciekawą pozycję wartą przeczytania,
 • publikuję ciekawe artykuły innych blogerów lub znalezione w sieci, które według mnie mogą być dla Was wartościowe,
 • czasami pokazuję Wam moje prywatne życie, spędzanie czasu, ulubione zajęcia – wiem, że takie wstawki mogą być dla niektórych bardzo inspirujące, a także chcę pokazać Wam jakie inne role pełnię w życiu i że nie tylko blogiem człowiek żyje,
 • chwalę się sukcesami, z których jestem dumna np. kiedy jestem dla kogoś inspiracją, albo pomocą,
 • przekazuję informacje o wartościowych wydarzeniach, produktach, kursach,
 • publikuję moje archiwalne wpisy, które są warte ponownego przeczytania.

W 2022 roku opublikowałam 240 postów na FB.

Instagram

W tym roku mocno zajęłam się również kontem na Instagramie. Na 27 grudnia 2022 roku mam 1083 obserwujących, a przez ostatni rok liczba followersów wzrosła dwukrotnie.

Jeśli jeszcze nie obserwujesz mnie na Instagramie, serdecznie zapraszam. 

LinkedIn

Od dawna już aktywnie prowadzę profil na LinkedIn. Mam tam sporo obserwujących: 1280 osób. Publikuję tam mniej postów, bo nie każdy temat odpowiada temu specyficznemu medium. W 2022 roku opublikowałam 50 postów na LinkedIn.

Jeśli masz ochotę dołączyć do mnie na LinkedIn – zapraszam tutaj

Mam nadzieję, że moje podsumowanie było dla Was inspirujące. 

To już kolejne moje podsumowanie, te z poprzednich lat możesz poczytać tutaj:

A teraz napisz proszę…. Co najbardziej podoba Ci się na moim blogu? Będzie mi bardzo miło, jeśli podzielisz się poniżej w komentarzu 🙂

Podobał Ci się powyższy artykuł?

Polub, udostępnij lub zostaw swój komentarz, abym wiedziała, że moja praca nie idzie na marne.

Będzie mi bardzo miło, jeśli odwiedzisz mnie na Facebooku!

Znajdziesz mnie też na:

Instagram joanna_postupalska

LinkedIn Joanna Postupalska-Bożek

You Tube Joanna Postupalska

Możesz również zamówić na maila powiadomienia o nowych wpisach. Zapraszam – zeskroluj wyżej.